2016’da “Ev”lenmek İsteyenler Dikkat

2016 itibariyle lüks konutta özellikle de İstanbul özelinde konut fiyatlarının artacağına dikkat çeken Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, minimum

31 Ekim 2015
2016’da “Ev”lenmek İsteyenler Dikkat

2016 itibariyle lüks konutta özellikle de İstanbul özelinde konut fiyatlarının artacağına dikkat çeken Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, minimum yüzde 20 zam olacağını söyledi....

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, yeniemlak.com'a özel yaptığı açıklamada yeni yatırımlarını ve sektöre ilişkin beklentelerini anlattı.

2016 yılında 4 farklı projeye start vereceklerini belirten Kabadayı, yeni projeleri hakkında şunları söyledi;

İLKİ KAĞITHANE'YE
Kağıthane'de karma konseptte bir proje yapacaklarını belirten Kabadayı, "Batışehir projesinin ardından bu yıl içerisinde 4 farklı proje hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bunlardan ilki Kağıthane’de hayata geçirmeyi planladığımız karma kullanımlı konut projesi. Konut, rezidans, ticari üniteler, ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak ve bölgenin çehresini değiştirecek yeni proje Kağıthane, Maslak, Levent, Beşiktaş, Taksim ve Mecidiyeköy gibi İstanbul’un önemli merkezilerine yakınlığı ve E-5, TEM gibi ana arterlere kolay ulaşım imkanı sağlayan bir lokasyonda konumlanacak."dedi.

İNANÇ KABADAYI FOTO

TURİZMİN MERKEZİNE "KULE" YAPACAK
Bir diğer yeni projelerinin de Yedikule'de olacağını belirten Kabadayı, "Bir diğer projemizi de yakın zamanda Yedikule’de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. İstanbul’a yeni bir soluk getirecek bu projede; turizm, turizmi destekleyen fonksiyonlar ve ticari alanlar bulunacak. Anadolu Yakası’nda ve Avrupa Yakası’nda toplam 4 farklı bölgede arazi geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Buralarda da ilerleyen dönemlerde yeni proje hedeflerimiz mevcut"ifadesinde bulundu.

ÇEKMEKÖY PROJESİ 2016'IN BAŞINDA SATIŞTA
Teknolojinin öncü markalarından Casper ile ortak geliştirecekleri Çekmeköy projesini 2016'ın ilk çeyreğinde satışa çıkarmayı planladıklarını söyleyen İnanç Kabadayı, "Anadolu Yakası’nın en gözde semtlerinden Çekmeköy’de yer alan müstakil bahçeli ve teraslı yaşam alanları ağırlıklı proje; iş ve günlük yaşam stresinden uzaklaşıp doğaya dönmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Konumu itibarıyla ev sahiplerine rahat bir ulaşım imkanı tanıyacak proje, sadece doğa ile baş başa kalınabilecek sosyal alanları ile de huzur ve mutluluk dolu bir hayat armağan edecek. Teknolojinin öncü firması Casper ile geliştireceğimiz bu projeyi 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa sunmayı hedefliyoruz yakın zamanda da ön talep toplamaya başladık" dedi.

ATAŞEHİR VE SARIYER'DE DÖNÜŞÜM
İstanbul'un farklı lokasyonlarında karma konsepti projelere imza atmayı planladıklarını ifade eden Kabadayı, Ataşehir ve Sarıyer'de de kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Batışehir VE Pega Kartal'IN YÜZDE 80'İ SATILDI
Batışehir ve Pega Kartal projelerinde yüzde 80 oranında satışların tamamlandığı söyleyen İnanç Kabadayı, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında arazi arayışlarımız devam ediyor dedi.

İÇ PİYASADAKİ BELİRSİZLİK KISA ZAMANDA SATIŞA DÖNECEK
2015 yılında siyasi ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak iç piyasada bir durgunluğun yaşandığına dikkat çeken İnanç Kabadayı, bu durgunluk sürecinde talebin sadece ötelendiğini, belirsizliklerin ortadan kalması ile kısa zamanda tekrar satışa döneceğini belirtti.

YABANCIYA SATIŞTA CİDDİ ARTIŞ VAR
Yurtdışına da özellikle de Körfez bölgelerine yapılan satışlarda ciddi artışın olduğunu belirten Kabadayı, "Yabancıların alımları da ülke ekonomisine döviz girdisi açısından oldukça önemliydi.  2015 yılı itibari ile Türkiye’yi tercih eden ilk 5 ülkeye baktığımızda Suudi Arabistan vatandaşları yüz ölçüm olarak 823 bin metrekare ile en yüksek alana sahip. Bunu sırasıyla Almanya (bir kısmının Türk asıllı olmaları tahmin edilmektedir) , İngiltere, Kuveyt ve Katar takip etmektedir. 2015 yılının Ocak – Mayıs dönemine  adet olarak bakıldığında ise, Almanya, Kuveyt, Suudi Arabistan, İngiltere ve Rusya şeklinde güncel bir sıralama karşımıza çıkmaktadır. Yabancılar tarafından tercih edilen ilk 5 ile baktığımızda, kişi sayısı olarak İstanbul ve Antalya, alan olarak Muğla yabancıların tercihlerinde öne çıkmaktadır" dedi.

FAİZ ORANLARI PSİKOLOJİK SINIRIN ALTINA İNERSE YATIRIMCININ GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDER
Gayrimenkulün Türkiye'de birincil yatırım aracı olarak kabul edildiğine dikkat çeken Kabadayı, talebin hala canlı olduğunu ve önümüzdeki yıllarda da gayrimenkulde aynı istikrarın konunacağını düşünüyorum diye konuştu.

Kabadayı, "Bekleyen talebin harekete geçmesi ile birlikte satışlarda önemli bir artış olacaktır. Şu dönemde artmış olan ve tüketicileri yakından ilgilendiren konut kredisi faiz oranlarının yeni yılda tüketici tarafında psikolojik sınır olan yüzde 1’ler seviyesine inmesi ve kentsel dönüşüm sürecinin hızlanması ile gayrimenkul sektörünün önümüzdeki dönemde de yatırımcıların gözdesi olmayı sürdüreceği görüşündeyiz. Tüm bunlara ek olarak gayrimenkul sektöründe son yıllarda artan yabancı yatırımcıların talebi de sektörün büyümesinde pozitif etki yaratıyor. Oturum amaçlı daire satışlarında ise ülkemizde talep her zaman olacaktır. Sadece her yıl evlenen yaklaşık 600 bin insan ve nüfus artışı düşünüldüğünde bile talebin ve arzın minimum hangi seviyelerde olacağı öngörülebilir" şeklinde konuştu.

KONUT FİYATLARI MİNİMUM YÜZDE 20 ARTAR
2016 yılı itibariyle özellikle de lüks konutta bir artış olacağını ve İstanbul özelinde konut fiyatlarının artmaya devam edeceğini belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, "Fiyatı belirleyen en önemli unsur arz – talep dengesidir. Merkezi lokasyonlara ve doğru alanda doğru ürünle geliştirilen projelere olan talep her zaman devam edecektir. Dolardaki artışın maliyetlerde oluşturduğu artış fiyatlara yansımadı. Bunun da yansıması ile birlikte 2016 yılında markalı konut tarafında ortalama yüzde 20 artış bekliyoruz. 2016 yılı itibariyle özellikle lüks konutta bir artış olacaktır ve İstanbul özelinde de konut fiyatları artmaya devam edecektir"dedi.

HABER:Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat