Ağaoğlu’ndan BOMBA Fuar Açıklaması

Citscape Turkey Fuarı’nın Mipim’e göre daha netice odaklı olduğunu vurgulayan Ali Ağaoğlu, “Mipim’e giden ancak Fransa trizmine katkı sağlar. Arkadaşlara dedim

25 Mart 2016
Ağaoğlu’ndan BOMBA Fuar Açıklaması

Citscape Turkey Fuarı’nın Mipim’e göre daha netice odaklı olduğunu vurgulayan Ali Ağaoğlu, “Mipim’e giden ancak Fransa trizmine katkı sağlar. Arkadaşlara, bu mevsimde sevgili de bulamazsınız, sevgilinizi de yanınızda götürün dedim” şeklinde konuştu...

Türkiye’de bu yıl ilk kez düzenlenen Citscape Turkey 2016, inşaat sektörünün dev markalarına biraya getirdi. Bu isimlerden biri de Ağaoğlu. Şirket fuara Bakırköy’deki Central Park İstanbul projesi ile katıldı.

HEDEF 100 MİLYON DOLARLIK SATIŞ
Fuar’da 100 milyon doların üzerinde satış hedeflediklerini söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Fuarda en az 100 milyon doların üzerinde satış yaparız diye düşünüyorum. Körfez ülkeleri hedefimizde var. Yine Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar hedefimizdeki ülkeler” dedi.

BU YENİ DOĞAN BİR BEBEK DAHA KALKIP KOŞACAK
Yabancıların Türkiye’yi istikrar adası olarak gördüklerine dikkat çeken Ağaoğlu, “Yabancı hala Türkiye’yi istikrar adası olarak görüyor. Türkiye’ye güveniyorlar. Bugüne kadar hep batıya yatırım yapmışlar ve yaptıkları yatırımdan hep kaybetmişler. Yabancıya satış Türkiye’de daha yeni doğan bir bebek şimdi emekliyor. Daha ayağa kalkıp koşacak” ifadesinde bulundu.

İLKİNDEN ÇOK BÜYÜK BİR ŞEY BEKLEMEK MÜMKÜN DEĞİL
Fuara ilgi beklediğinin altında ama verimli olduğunu ifade eden Ağaoğlu, “Citscape çok başarılı bir organizasyon. Türkiye’de ilk kez yapılıyor. İlkinden herşeyi beklemek mümkün değil. Eğer bir şeyde başarı bekliyorsanız sürdürülebilir olması önemli. İlgi beklediğimizin altında ama verimli. Önemli olan netice almak. Bunun İstanbul ayağını burada geliştirip malımızı burada pazarlamamız lazım. Burada hem malımızı satarız, hem Türkiye’yi tanıtırız hem de Türk turizmine katkı sağlar. Bu nedenle ben bu tür organizasyonları son derece önemsiyorum ve Türkiye’de yapılması destekliyorum. Fuardan çok iyi netice alacağımızı düşünüyorum”dedi.

MİPİM’E GİDEN ANCAK FRANSA’NIN TURİZMİ’NE KATKI SAĞLAR
15-18 Mart tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen Mipim’le ilgili dikkat çekici açıklamada bulunan Ağaoğlu, “Dünyada en çok proje Türkiye’de, istanbul’da üretiliyor. Biz bu projeleri gidip de Fransa da orada burada pazarlamak yerine burada pazarlarsak daha iyi sonuç alırız. Ben Mipim’e giden arkadaşlara dedim ki ancak Fransa turizmine katkı sağlarsınız. Bu mevsimde orada sevgili de bulamassınız sevgilinizi de yanınızda götürün. Onun için orada netice odaklı bir görüşme olduğunu sanmıyorum. Burası netice odaklı” diye konuştu.

2016’DA YÜZDE 10’UN ÜZERİNDE BÜYÜME BEKLİYORUM
2016’da yüzde 10’un üzerinde büyüme beklediğini vurgulayan Ağaoğlu, “Puslu hava sadece Türkiye’de yok. Dünya kaotik bir dönemden geçiyor. Terönün ne dini ne ülkesi olur. Ama Türkiye bunun üstesinden de gelir. Tüik Şubat ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Rapora göre yüzde 7 büyüme var. Durgun dediğimiz dönemde bile yüzde 7’lik bir artış var. Ben özellikle ilk çeyrekten sonra bu artışın yüzde 10’ların üzerine çıkacağını düşünüyorum. Türkiye’nin bu yıl yüzde 5’in üzerinde büyüme yakalayacağına inanıyorum. İnşat sektörü de Türkiye büyümesinin iki katı büyür. Bu sene yüzde 10’un üzerinde büyüme bekliyorum” şeklinde konuştu.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.