Ali Ağaoğlu: Maçın 90. Dakikasında Kural Değişmez

Kentsel dönüşümde yasal boşluklardan dolayı yaşanan sıkıntıların altını çizen Ali Ağaoğlu, “ Kuralı baştan koyun biz de kuralına göre oynayalım. Maçın

03 Mart 2016
Ali Ağaoğlu: Maçın 90. Dakikasında Kural Değişmez

Kentsel dönüşümde yasal boşluklardan dolayı yaşanan sıkıntıların altını çizen Ali Ağaoğlu, “ Kuralı baştan koyun biz de kuralına göre oynayalım. Maçın doksanıncı dakikasında kural değişmez. Malımızı mundar etmeyin” dedi…

Maslak 1453 projesi kapsamında yer alan ofis bloğunda satışlar başladı. Toplam 258 adet ofisin yer aldığı projede metrekare birim fiyatları KDV dahil 3 bin 500 dolardan başlıyor. Yüzde 10 peşinatla ofis sahibi olunabilen projede yüzde 0,99 faiz oranı ile taksit imkanı sunuluyor.

MASLAK 1453 OFİS FİYATLARI

KÜÇÜK İŞLETMELERE BÜYÜK YATIRIM FIRSATI
Bu bloğu özellikle küçük ölçekli işletmeleri düşünerek yaptıklarını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Maslak bölgesinde ofis fiyatları ortalama 5-6 bin dolar civarında. Biz ortalamanın çok altında bir rakamla satışa çıktı. Bu blokta amacımız özellikle bizi sürekli takip eden küçük ölçekli işletmelerdi” dedi.

PROJE ÇOK KISKANILDI
Maslak 1453 projesinin çok fazla konuşulup tartışıldığını hatırlatan Ağaoğlu, “Proje satışa çıktığından bu yana çok fazla konuşuldu, tartışıldı. Projemiz çok kıskanıldı. Ağaçları yok ettiğimiz iddia edildi. Maslak 1453 Park Ormanları’na komşu ama biz tek bir ağaç bile kesmedik. Biz buradan 1 milyon metrekareküp çöp attık. Tek bir ağaç bile yoktu” diye konuştu.

1 ALAN 3 KAZANDI
Ağaoğlu’na yatırım yapanların bugüne kadar asla zarar etmediğini belirten Ağaoğlu, “Ağaoğlu’na yatırım yapıp da zarar eden bugüne kadar çıkmadı. Tüm projelerimizde en az yüzde 30-40 kazandırdık. Maslak 1453 projemizde de, projenin başında satın alan bugüne kadar bire 3 kazandı” ifadesinde bulundu.

YÜZDE 90’I SATILTI
Projede yüzde 90 oranında satışların tamamlandığına dikkat çeken Ali Ağaoğlu, “Konut bloğunda satışların yüzde 90’ını satıldı. Ofislerimizin de satışlarına bugün itibariyle başladık. Proje kapsamında yer alan ve İstiklal Caddesi’nden bile uzun olan 1453 metre uzunluğundaki Cadde 1453’teki mağazaların da kiralamalarına başladık. Bu yılın 6.ayından itibaren teslimlerimiz de başlayacak. Cadde mağazalar ise 9. Ayda hizmete girecek”şeklinde konuştu.

MAÇIN 90. DAKİKASINDA KURAL DEĞİŞMEZ
Kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Ali Ağaoğlu, “Son dönemlerde sektör maalesef çok tartışılan bir sektör oldu. Kurallar sürekli değişiyor. Maçın doksanıncı dakikasında kural değişmez. Kuralları baştan koyun biz de kuralına göre oynayalım”dedi.

MALIMIZI MUNDAR EDİYORLAR
Fikirtepe’nin Türkiye’deki kentsel dönüşümün çok iyi bir resim olduğunu ifade eden Ağaoğlu, “Fikirtepe ve Bağdat Caddesi bu ülkedeki kentsel dönüşümü anlatan en iyi örnektir. Fikirtepe’de bu işi iyi bilen firmalar var ve büyük hevesle girdiler işe. Fakat yıllardır işin içinden çıkamıyorlar. Yine geçtiğimiz günlerde Kadıköy bölge için 15 kat sınırı getirildi. Bağdat Caddesi’nde 100’den fazla firma var. Bunlar anlaşmalarını yapmışlar. Yeni kuralla birlikte yarısından fazlası sıkıntıya düşecek. Kuralı baştan koysunlar biz de hesabımızı kitabımızı ona göre yapalım. Malımızı mundar ediyorlar. Fikirtepe’den muhtarlar da dahil 500’den fazla kişi ofisime geldi. Bölgeye girmemi istiyorlar ama biz kuralsızlığı sevmiyoruz. Bu ortamda girmem” şeklinde konuştu.

240 MİLYON TL DEVLETTEN ALACAĞIM VAR
Sektördeki en önemli sorunlardan birisinin de KDV yükü olduğuna dikkat çeken Ağaoğlu, “Bu sektörde iş yapanlar için en büyük yük KDV. Bu nakit para açısından büyük sıkıntı. Çünkü bu paralar devlette kalıyor 2-3 yıl. Bizim 240 milyon TL KDV alacağımız var” dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Merkez Bankası Hizmet Binası Bugün İhaleye Çıkıyor...

Merkez Bankası Hizmet Binası Bugün İhaleye Çıkıyor...

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde planlanan Finans Merkezi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası

26 Nisan 2017


Yel Değirmeni Evleri'nde Hemen Teslim!

Yel Değirmeni Evleri'nde Hemen Teslim!

Bir İştirak Gayrimenkul projesi olarak hayata geçen Yel Değirmeni Evleri, İzmir Güzelbahçe'de yüksel

08 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.