Ankara'ya Dev Millet Bahçesi

Ankara’da Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’ya dev bir millet bahçesi inşa edeceklerinin müjdesini verdi.

11 Haziran 2018
Ankara'ya Dev Millet Bahçesi Seçim çalışmaları kapsamında Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda bir miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşması sırasında, Ankara’ya dev bir millet bahçesi inşa edeceklerini açıkladı.

İnşa edilecek olan millet bahçesinin Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşaktan başlayarak Ulus’taki heykele kadar uzanacağı ifade ediliyor. Ankara’nın pek çok noktasını içine alacak olan Millet Bahçesi’nin güzergahı üzerinde Atatürk Kültür Merkezi, Ankara Spor Salonu, Gençlik Parkı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestra Binası, ve Adliye Binası gibi mekanlar yer alıyor.

Ankara’nın yeşil ihtiyacını karşılayacak olan bahçenin içerisinde sadece yeşil alanlar değil, çeşitli etkinliklerde kullanılabilecek bir konser salonu, çeşitli spor faaliyetlerinin yürütüleceği bir kapalı spor salonu, insanların ibadetlerini yapabilecekleri bir camii ve daha pek çok sosyal tesis yer alacak.

Bahçenin Konya Yolu ile Kazım Karabekir Caddesi arasında yer alan kısmında, Cumhuriyet, Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Mezopotamya kültürlerine ait pek çok eserin sergilendiği müzeler yer alacak. Böylelikle Ankara’nın müze ihtiyacı da giderilmiş olacak. Erdoğan, Proje kapsamında, Kazım Karabekir Caddesi’nin yerin altına taşınacağını da sözlerine ekledi.

Ankara’nın çehresini büyük oranda değiştirecek olan proje ile mevcut kapalı spor salonları ve diğer spor tesisleri yeşil bir alan içerisinde birleştirilmiş olacak. Halihazırda, spor tesisleri ile Gençlik Parkı arasında bulunan ağaçlı yol, bu iki bölümün geçiş noktası olacak.

Millet Bahçesi haricinde, Akyurt bölgesine bir fuar alanı yapılacak. Kahramankazan’da ise 723 hektar büyüklüğünde bir Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak. İhalesi yapılan bu tesis, dünyanın önde gelen uzay ve havacılık alanlarından biri olacak. Son olarak 19 Mayıs Stadı yıkılarak yerine dünya standartlarına uygun 55 bin kişilik bir Stadyum inşa edilecek.

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel Dönüşümün Yönetmeliği Değişti

Kentsel Dönüşümün Yönetmeliği Değişti

Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı

26 Ağustos 2014


SGK’nın En Değerli Binaları Satışa Çıkarıldı

SGK’nın En Değerli Binaları Satışa Çıkarıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu, şehir merkezlerindeki en değerli binalarını satışa çıkardı.

31 Temmuz 2014


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum