İstanbul’da Bu 10 Semt Yüksek Prim Vaat Ediyor

2015 yılında tüm olumsuzluklara rağmen yatırımcısına en çok kazandıran dolar ve konut oldu. Bu 10 semt ise altından da dolardan da fazla prim vaat ediyor…

29 Ocak 2016
İstanbul’da Bu 10 Semt Yüksek Prim Vaat Ediyor

2015 yılında tüm olumsuzluklara rağmen yatırımcısına en çok kazandıran dolar ve konut oldu. Bu 10 semt ise altından da dolardan da fazla prim vaat ediyor…

2015’te fiyatlarının yüzde 20 artış gösterdiği konut, yaşanan olumsuzluklara rağmen en çok kar sağlayan yatırım aracı oldu.

Geçen yıl Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri yıllık bazda ortalama yüzde 16,33 değer kaybederken, ABD doları TL karşısında yüzde 24,89 yükseldi. Euronun satış fiyatında ise yüzde 11,94 yükseliş görüldü.

Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ise 2015 yılında yüzde 11,15 arttı. Türkiye'de en çok rağbet edilen bu yatırım araçlarından yatırımcısının yüzünü en çok güldüren dolar ve konut oldu.

EVE YATIRIM YAPAN HİÇ BİR ZAMAN KAYBETMEZ
Yüzde 20’lik fiyat artışı ile 2015’te yatırımcısının en çok yüzünü güldüren konut olduğuna dikkat çeken ERA Gayrimenkul Koordinatörü Mustafa Baygan, ev yatırımın hiçbir zaman kaybettirmediğine dikkat çekti.

BU 10 SEMTE YATIRIM YAPAN YAŞADI
İstanbul’da konut fiyatlarının ortalama yüzde 20 civarında artış gösterdiğini belirten Baygan, son yıllarda özellikle ulaşım akslarının Başakşehir, Beylikdüzü, Esenyurt gibi bölgelere gitmesiyle birlikte bu noktalarda fiyat artışlarının daha fazla olduğunu söyledi.

Baygan, Anadolu yakasında ise Pendik Kurtköy, Tuzla Aydınlı ve Orhanlı bölgelerinin yüksek değer artışının görüldüğü yerler olduğunu ifade etti.

Yine Kuzey Marmara otoyolu ile birlikte çok daha popüler olacak Avrupa yakasında Kayaşehir, Arnavutköy; Anadolu Yakası’nda Taşdelen, Sancaktepe, Sultanbeyli aksındaki hareketliliğin göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladı.

MEGA PROJELERE YAKINLIK ÖNEMLİ
Konut yatırımı yaparken 3.Havalimanı, 2.Köprü ve Kanal İstanbul gibi mega projelere yakınlığına dikkat edilmesi gerektiğini belirten EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Konut, zamanla değeri artan bir yatırım sunmaktadır. Uzun vadede düşünüldüğünde, oldukça iyi bir getiri sağlayabilir. Konut yatırımı yaparken, Avrasya Tüneli, 3. köprü güzergahı, 3. havalimanı, Kanal İstanbul Projesi gibi mega projelere olan yakınlık ve alt yapı projeleri göz önünde bulundurulması gereken önemli kriterlerin başında gelmektedir” dedi.

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN KAZANDIRDI
Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş ise, "2015, bu kadar çok olay yaşanmasına rağmen yüzde 10 büyüme ve yüzde 20 fiyat artışıyla kapandı. Diğer yatırım araçlarıyla kıyaslandığında neredeyse en kötü geçen yıllarından birisinde bile gayrimenkul, yine en çok getiri sağlayan yatırım araçlarından oldu” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.