İstanbul’da Ev Sahibi Olmak İsteyen Dar Gelirliye Kötü Haber

İstanbul’un turizm ve finans şehri olma yolunda hızla ilerlediğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul’da artık sosyal konut yapmak şehrin vizyonuna ters olur, bu yoğunluğu yakın illere dağıtmalıyız dedi...

13 Mayıs 2016
İstanbul’da Ev Sahibi Olmak İsteyen Dar Gelirliye Kötü Haber İstanbul’un turizm ve finans şehri olma yolunda hızla ilerlediğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul’da artık sosyal konut yapmak şehrin vizyonuna ters olur, bu yoğunluğu yakın illere dağıtmalıyız dedi...

Emlak Konut GYO güvencesiyle Dağ Mühendislik tarafından Bahçekent’te hayata geçirilen Tual Bahçekent projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murak Kurum, İstanbul’da ev sahibi olmak isteyen dar gelirlilere kötü haberi verdi.

İSTANBUL'UN VİZYONUNA TERS
İstanbul’un turizm ve finans şehri olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çeken Kurum, İstanbul’da alt gelir için proje üretmenin şehir için doğru bir vizyon olmayacağını söyledi.

PARASI OLMAYANA ANADOLU YOLU GÖRÜNDÜ
Kurum, “İstanbul’da artık alt gelir grubuna projeler üretmelimiyiz bunu düşünüyoruz. Çünkü İstanbul turizm ve finans kenti olma yolunda hızla ilerliyor ve alt gelirin artık İstanbul’da olması doğru bir vizyon değiil. İlla herkes İstanbul’da oturmak zorunda değil. İstanbul’a yakın yerlerde ulaşım akslarını kurarsak buralarda da oturulabilir.. Silivri, Çorlu, Tekirdağ, Düzce, Yalova, Bolu gibi... İstanbul’daki yoğunluğu buralara dağıtmamız lazım” şeklinde konuştu.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


SGK’nın En Değerli Binaları Satışa Çıkarıldı

SGK’nın En Değerli Binaları Satışa Çıkarıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu, şehir merkezlerindeki en değerli binalarını satışa çıkardı.

31 Temmuz 2014


Belediyelerden Ev Sahiplerine Vergi Yağıyor

Belediyelerden Ev Sahiplerine Vergi Yağıyor

Belediyelerin; bazı vatandaşlardan, konutlarının brüt değeri üzerinden geriye dönük talep ettiği ver

23 Temmuz 2014


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.