İstanbul’un Bu Bölgesi Yükselişini Sürdürecek

Büyük finans kuruluşlarına ev sahipliği yapması beklenen Basın Ekspres Yolu'nun önümüzdeki süreçte de cazibesini sürdürmesi öngörülüyor...

28 Mart 2016
İstanbul’un Bu Bölgesi Yükselişini Sürdürecek

Büyük finans kuruluşlarına ev sahipliği yapması beklenen Basın Ekspres Yolu'nun önümüzdeki süreçte de cazibesini sürdürmesi öngörülüyor...

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Basın Ekspres Yolu'nu mercek altına aldı. Yazıcı, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun ortasında yer alan Basın Ekspres Yolu'nun ulaşım alternatifleri açısından önemli bir konuma sahip olduğunu belirtti.

Bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirten Yazıcı, bölgede hala erişilebilir arsa stokunun bulunması nedeniyle yatırımcılar açısından cazibesini koruduğuna dikkat çekti.

BÖLGE 1. DERECE MERKEZ OLARAK BELİRLENDİ

Yenibosna Basın Ekspres aksı olarak isimlendirilen Yenibosna, Güneşli ve Halkalı, İkitelli ana kavşaklarıyla önemli ulaşım bağlantılarını da içeren İkitelli-Atatürk Havalimanı aksı 80'li yıllarda üst düzey yazılı ve görsel medya binalarının etkisiyle bölgesel bir hizmet alanı ve kentsel aktivite merkezi olma potansiyeli taşıyordu. Yazıcı, günümüzde ise planda bölgenin İstanbul için belirlenen ilkeler çerçevesinde özellikle özel sektörün karar alma ve finans birimlerinin tercih edeceği 1. Derece Merkez olarak belirlendiğini açıkladı.

FİNANS KURULUŞLARI KONUT YATIRIMLARINI ARTTIRACAK

Ofislerin yoğun olduğu bölgelerde konut projelerinin hız kazandığını açıklayan Yazıcı, finans kuruluşlarının bölgeye ilgi göstermesi halinde, firmaların konut yatırımlarını bölgede daha da yoğunlaştıracağını belirtti.

DAHA FAZLA KAZANMAK İÇİN ADA BAZINDA DÖNÜŞÜM ŞART

Bölgede parsel bazında değil ada bazında yapılan kentsel dönüşüm projelerinin hem bölgeye hem de gayrimenkul sahiplerine orta vadede daha fazla değer kazandıracağını söyleyen Yazıcı, yatırımın yarını düşünülüyorsa tüm kentsel dönüşüm bölgelerinde bu yaklaşımın geçerli olması gerektiğini açıkladı.

RAYLI ULAŞIM YATIRIMLARI HER NOKTADAN ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAK

Yazıcı, Ataköy 5. kısımdan başlayıp Basın Ekspres yolunu geçerek İkitelli Organize Sanayi Sitesi’ne kadar ulaşacak olan metro hattının E-5 ve TEM'deki trafiği biraz olsun rahatlatması beklendiğini söyledi. Bu hattın Marmaray ve Başakşehir-Kirazlı metro hattıyla entegre edilmesi ve Sefaköy Kuyumcukent Havalimanı Havaray hattının gelmesiyle her noktadan bölgeye ulaşım rahat bir şekilde yapılabilecek.

KÜÇÜK DAİRELER TERCİH EDİLİYOR

Basın Ekspres Yolu çevresinde yaklaşık 50 markalı konut projesinde 16 bin konutun yer aldığı belirten Yazıcı, bu dairelerin yüzde 35'inin 1+1, yüzde 32'sinin 2+1, yüzde 28'inin 3+1 ve kalanının farklı daire seçenekleri olduğunu açıkladı.

Yazıcı, bölgede genellikle küçük alanlı dairelerin tercih edildiğini, tercih edenlerin ise genelde çalışan, bekar ve çocuksuz, orta ve orta üst gelir grubunda aileler olduğunu, aynı zamanda Arap yatırımcılarında bölgeye ilgi gösterdiğini belirtti.

BİR YILDA YÜZDE 16 ARTTI

Bölgedeki fiyatların metrekare bazında ortalama 4 bin TL ile 8 bin TL arasında değiştiğini söyleyen Yazıcı, fiyatların bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 16 oranında artış gösterdiğini sözlerine ekledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat