İstanbul’un Bu İlçeleri Etiler ve Nişantaşı’na Rakip Geliyor

20 Nisan 2016
PAYLAŞ
İstanbul’un Bu İlçeleri Etiler ve Nişantaşı’na Rakip Geliyor

İstanbul'un en yüksek büyüme hızına sahip olan Beylikdüzü Esenyurt bölgesinin konut fiyatlarında Etiler ve Nişantaşı'na rakip olacak gözüyle bakılıyor...

Sanayi üretiminin yüzde 38'ini ve toplanan vergilerin yüzde 40’ını, ulusal ihracatın yaklaşık yüzde 57’sini ve ulusal ithalatın yüzde 60'ını elinde tutan İstanbul şüphesiz Türkiye'nin mega şehri olarak karşımıza çıkıyor.

Ticaret, sanayi, turizm ve kültür sanatın kalbinin attığı bu şehirde nüfus artışıyla beraber konut ihtiyacı da doğru orantılı olarak artış gösteriyor.

5 YIL İÇİNDE NÜFUS 2 KATINA ÇIKACAK

Universal21 Yönetici Ortağı Adil Yaman İstanbul’daki 39 ilçe içinden en yüksek büyüme hızına sahip bölgenin Beylikdüzü - Esenyurt bölgesi olduğunu söyledi. Yaklaşık 250 adet projeye ev sahipliği yapan bölgede nüfusun son 5 yıl içinde yaklaşık yüzde 60 oranında arttığını söyleyen Yaman, bölgenin olağanüstü büyüme hızı ve yeni yapılacak havalimanına yakınlığı nedeniyle önümüzdeki 5 yıl içinde nüfusun iki katına çıkmasının beklendiğini açıkladı.

ETİLER'E NİŞANTAŞI'NA RAKİP OLACAK

Universal21 Yönetici Ortağı Philip Skorochod, Beylikdüzü Esenyurt bölgesinden cazip ödeme koşullarıyla konut almak isteyen yatırımcılar için en doğru zamanın bu aylar olduğunu açıkladı. Son 3 4 yıla kadar 200 bin TL'ye satılan dairelerin bugün 350 bin 400 bin TL'lere satıldığını belirten Skorochod, bölgenin gelecek yıllarda Etiler, Nişantaşı ile rekabet edeceğini söyledi.


"İstanbul’un Bu İlçeleri Etiler ve Nişantaşı’na Rakip Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap