Sektör Temsilcilerinden Konut Almak İsteyenlere Kritik Uyarı

İnşaat sektörü temsilcileri konut almak isteyen yatırımcıları ellerini hızlı tutma konusunda uyardı. Temsilciler sektörün 2016'ya zamla gireceğini söyledi

08 Kasım 2015
Sektör Temsilcilerinden Konut Almak İsteyenlere Kritik Uyarı

İnşaat sektörü temsilcileri konut almak isteyen yatırımcıları ellerini hızlı tutma konusunda uyardı. Temsilciler sektörün 2016'ya zamla gireceğini söyledi...

Gayrimenkul sektörü temsilcileri konut almak isteyen yatırımcıları hızla harekete geçme kosununda uyardı. Temsilciler sektörün 2016'ya zamla gireceğini söyledi.

YÜZDE 30 ZAM KAPIDA
7 Haziran-1 Kasım tarihleri arasında inşaat sektörünün yaşadığı kayıpları bu son 2 ayda telafi edeceğini belirten Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, yabancı ve yerli yatırımcıların bundan sonra faaliyete geçeceğini belirttti.

İstikrarın olmadığı yerde yatırımcıların tedirgin olduğuna dikkat çeken Barman, 1 Kasım itibariyle gayrimenkul sektörünü hareketli günlerin beklediğini söyledi.

Yıl içerisinde artan maliyetlerin konut fiyatlarına yansıtılmadığına dikkat çeken Barman, "Yıl içerisinde fiyatlarına yansımayan maliyetlerdeki artışların iki ay içerisinde konut fiyatlarına yansıyacağını düşünüyorum. Zam oranı yüzde 30 civarında olacaktır ancak yüzde 30'a kadar kademe kademe artış olabilir" dedi.

KONUT ALMAK İSTEYENLER YILSONUNA KADAR HAREKETE GEÇSİN
Bacacan Yapı CEO'su Mehmet Babacan ise "Sektör, 5-6 aylık durgunluk süresinde fiyatları artırmadan kampanyalarla konut satmaya çalıştı. Şu anda fiyatları artırmadığımız dönemdeyiz. Bence konut almak isteyenler yıl sonuna kadar harekete geçsin, şu 2 aylık süreyi değerlendirsin. Çünkü 2016'da taleple orantılı fiyatların artması söz konusu. Maliyet artmasa da talep sonucu fiyat yükselir" diye konuştu.

4-5 AY SONRA BU FİYATLARA EV BULMAK ZOR
AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, ", "Ülkemizdeki hızlı nüfus artışı, kentsel dönüşüm projeleri, üçüncü köprü projesi ile yeni konut proje alanlarının ön plana çıkması ve mütekabiliyet yasası ile yabancıya konut satışında beklenen artış, sektörü hala cazip kılıyor. Tüm bu ayrıntılardan yola çıkarak 2016'da sektörü daha diri göreceğimize inanıyorum. Şu anda tam gayrimenkul alma zamanı. 4-5 ay sonra bu fiyatlara arsa ve konut bulunamayacak" dedi.

SON 2 AYDAKİ HAREKETLİLİKLE GEÇEN YILI YAKALAYABİLİRİZ
Yılın ilk 10 aylık dönemini konut sektörünün ekside kapattığı belirten Çolakoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Akif Çolak, konutta son 2 ayda yaşanacak hareketlilikle geçen yılı yakalayabiliriz dedi. Konut faizlerinin yükselmesinin de satışları olumsuz etkileyen faktörler arasında olduğunu anımsatan Çolak, siyasi istikrarla faizlerin düşüş eğilimine gireceğini, 1 Kasım'dan birkaç gün sonra özel bir bankanın kredi oranını düşürdüğünü, bunun güzel bir gelişme olduğunu söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.