Üçüncü Köprü Kulelerinde Son 10 Metre!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Üçüncü Köprü kulelerinde son 10 metreye gelindiğini açıkladı.

24 Aralık 2014
Üçüncü Köprü Kulelerinde Son 10 Metre!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Üçüncü Köprü kulelerinde son 10 metreye gelindiğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Elvan, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Elvan, Üçüncü Köprü projesi ile ilgili son gelişmeleri aktardı. Elvan, Üçüncü Köprü'nün kulelerinin 312 metreye ulaştığını, tamamlanması için 10 metrelik kesimin kaldığını belirterek, "Hedefimiz 29 Ekim 2015 itibarıyla üçüncü köprümüzün açılışını gerçekleştirmek" dedi.

AYNI TARİHRE 2 AÇILIŞ

Elvan, Üçüncü Köprü ile ağır taşıtların Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine uğramayacağını ve bunun da İstanbul'un trafiğinde önemli rahatlama oluşturacağını söyledi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kuleleri ve ayaklarının da neredeyse tamamlandığını bildiren Elvan, "Kulelerde 312'inci metreye geldik, tamamlamak için 10 metrelik bir kısım kaldı. Bu hafta perşembe ya da cuma günü Üçüncü Köprü'nün ilk tabliyesini atacağız. Sizleri de davet ediyorum. Köprünün silueti de yavaş yavaş görülmeye başlanacak. Buradaki hedefimiz 29 Ekim 2015'te bu köprünün açılışını gerçekleştirmek. Burada 95 kilometrelik bir Kuzey Marmara otoyol projemiz de var, bu otoyolu da yine aynı tarihte bitireceğiz" diye konuştu.

[caption id="attachment_41541" align="alignnone" width="808"]Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan[/caption]

ŞEHRE 3 ANA GİRİŞ

Elvan, İstanbul'un trafiğini rahatlatmak adına bununla da yetinmediklerini vurgulayarak, "Marmara Bölgesi'nin trafiğini daha da rahatlatmak adına, Sakarya-Akyazı'dan, Kocaeli'ye, buradan Kurtköy'e, Kurtköy'den de Üçüncü Havalimanı'na bir bağlantı yolu ihalesine çıktık. Bu projenin gerçekleşmesiyle İstanbul'a iki otoyol bir de D-100 girişi olacak. Şehre 3 ana giriş sözkonusu olacak" dedi.

İKİNCİ OTOYOL

Odayeri'nden Tekirdağ-Kınalı'ya kadar olan kesimin de yap-işlet-devret modeli ile ihalesine çıktıklarını da kaydeden Elvan, bu yatırımla Sakarya-Akyazı'dan, Kurtköy-Üçüncü Havalimanı- Odayeri- Tekirdağ-Kınalı'ya kadar uzanan kesimde 2'inci bir otoyola kavuşmuş olacaklarını dile getirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat