Yatırım İçin Beylikdüzü mü Esenyurt mu?

Son yıllarda hızlı yapılaşmanın yaşandığı Esenyurt ve Beylikdüzü'nde yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Peki yatırım için Beylikdüzü mü yoksa Esenyurt mu

25 Ekim 2015
Yatırım İçin Beylikdüzü mü Esenyurt mu?

Son yıllarda hızlı yapılaşmanın yaşandığı Esenyurt ve Beylikdüzü'nde yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Peki yatırım için Beylikdüzü mü yoksa Esenyurt mu daha avantajlı? İşte cevabı...

Esenyurt ve Beylikdüzü... İstanbul'un son birkaç yıldır en hızlı yapılaşmanın yaşandığı iki semti. Neredeyse yüzde 30'u markalı konut projelerinden oluşan Esenyurt ve Beylikdüzü'ne yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Peki yatırım için Esenyurt mu yoksa Beylikdüzü mü daha avantajlı?

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Broker'ı Özlem Bayrak, soruya şöyle açıklık getirdi;
Bin 100 civarında konut projesine ev sahipliği yapan İstanbul'da markalı konut sayısının 400 bini geçtiğine dikkat çeken Bayrak, Beylikdüzü ve Esenyurt'taki konutların yüzde 30'unun markalı konut projelerinden oluştuğunu söyledi.

ESENYURT KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YATIRIMCILARIN GÖZÜ BURADA
1999 Marmara depreminden sonra nitelikli konut projeleri ve site hayatına yönelen İstanbulluların Beylikdüzü'ne rağbet ettiğini ifade eden Bayrak, "Esenyurt ile sınırı olan ilçede KİPTAŞ'ın yanı sıra kooperatiflerin girişimiyle hayat bulan siteler de yer alıyor. 1990'lı yıllarda İhlas Holding'in Marmara Evleri projesiyle dikkat çeken ilçede şu anda 40'a yakın markanın nitelikli konut projesi yer alıyor'dedi.

ESENYURT'TA FİYATLAR DAHA CAZİP
Beylikdüzü'nde fiyatların Esenyurt'a göre yüzde 5-15 daha yüksek olduğunu söyleyen Bayrak, "Esenyurt ve Beylikdüzü özellikle ilk evini alacak çiftlerin bütçelerine uygun 1+1 ve 2+1 daireler bulması konusunda oldukça cazip imkânlar sunuyor. Esenyurt'ta satılık daireler ikinci el dahil 95 bin ile 650 bin lira arasında değişiyor. Beylikdüzü'nde ise bu fiyatların yüzde 5 -15 daha yüksek seyrettiğini söyleyebiliriz" diye konuştu.

3 BİN TL'NİN ALTINDA EV YOK
Esenyurt ve Beylikdüzü aksında metrekare birim fiyatlarının 3 bin TL'den başlangıç gösterdiğini söyleyen Bayrak, artık bölgede 3 bin TL'nin altında konut kalmadığını ifade etti.

ESKİSİ KADAR KAZANDIRMIYOR
Bölge eski prim değerini kaybettiğini ifade eden Bayrak, " Ulaşım yatırımları devam eden bölgede konut sahibi olmak isteyenler yüzde 80- 100'leri bulan eski prim değerlerini elde edemese de oturum amaçlı düşünceleri varsa alım yapabilirler. Kira çarpanları açısından bakıldığında markalı konut projelerinden daire satın alanların daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Merkez Bankası Hizmet Binası Bugün İhaleye Çıkıyor...

Merkez Bankası Hizmet Binası Bugün İhaleye Çıkıyor...

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde planlanan Finans Merkezi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası

26 Nisan 2017


Yel Değirmeni Evleri'nde Hemen Teslim!

Yel Değirmeni Evleri'nde Hemen Teslim!

Bir İştirak Gayrimenkul projesi olarak hayata geçen Yel Değirmeni Evleri, İzmir Güzelbahçe'de yüksel

08 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.