10 Milyar Liralık Konut Projesi Yatırımı

İstanbul Eyüp'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Eylül 2014
10 Milyar Liralık Konut Projesi Yatırımı

İstanbul’da bir bölge, hem devlet, hem belediye hem de özel sektör yatırımlarıyla hızla gelişmiş bir konut bölgesi olma yolunda ilerliyor.10 milyar liralık konut projelerinin tamamlanmasıyla Kayabaşı’nın nüfusu 50 bin kişi daha artacak.

İstanbul’da Başakşehir’in 10 mahallesinden biri olan Kayabaşı’nın nüfusu, inşaat halindeki projelerin tamamlanması ile birlikte nüfusu 50 bin kişi daha artacak. Resmi olarak nüfusu 48 binin biraz üzerinde olan Kayabaşı’nın 2020 yılı nüfus hedefi 119 bin olarak dile getiriliyor.

Kayabaşı’nda 2016 yılına kadar Emlak Konut GYO; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve markalı konut üreticilerinin toplam yapacağı yatırım bedeli 10 milyar lirayı aşacak.

TOKİ 2010 yılında Kayaşehir’e 65 bin konut hedefiyle yola çıkmış, bugüne kadar 20 bin konut üretmiş. Yatırılan bedel 2013 itibariyle 1 milyar dolar.

KONUT PROJESİ CENNETİ

Kayabaşı’nın dahil olduğu Başakşehir tam bir konut projesi cenneti. İlçede toplam 32 adet TOKİ projesi ve 5 adet Emlak Konut GYO Projesi bulunuyor.

İSTANBUL'UN EN SAĞLAM ZEMİN KUŞAĞI

Dünyada Seattle gibi yeni kurulan iddialı şehirler örnek alınarak planlanan bölgenin çevresindeki 10 kilometre hattın içinde Arnavutköy, Sultangazi, Esenler, Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Eyüp ilçeleri yer alıyor. Kayabaşı, 3.derece deprem kuşağında yer alıyor. Bu kuşak, İstanbul’un en sağlam zemin kuşağı olarak kabul ediliyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK UYDU KENTİ

Ayrıca Türkiye’nin en büyük uydu kenti, Kayaşehir adıyla Kayabaşı’nda doğuyor. Kayabaşı, 3. Havalimanı projesi, 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyol Projesi, Kanal İstanbul projesi, raylı sistemler gelişim aksı, Yenişehir Projesi, Kayaşehir, Bioistanbul, Sağlıkkent, Magnet City gibi dünya ölçeğinde gayrimenkul projelerine yakın ve hızla gelişen bir bölgedir.

2 MİLYAR 300 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye, 480 km yeni yol ve raylı sistem, tünellerle birlikte 2 milyar 300 milyon dolar yatırım planlanıyor. Kayabaşı’nda konutların ortalama metrekare fiyatları 2 bin 700 lira ile 3 bin 500 lira arasında değişiyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.