100 Milyar Dolarlık Dev Projeye Türk İmzası

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak 50 yapay adanın beton kalıplarını Urtim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar'ın sağlayacğı belirtildi.

09 Eylül 2014
100 Milyar Dolarlık Dev Projeye Türk İmzası

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak 50 yapay adanın beton kalıplarını Urtim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar'ın sağlayacğı belirtildi.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

İnşaat için beton kalıp ve iskele sistemleri üreten Urtim, Bakü’de 50 yapay adadan oluşan ve 1 milyon kişinin yaşayacağı, 100 milyar dolarlık Hazar Adaları Projesi’nin (Khazar Island New City) iskele ve beton kalıplarını verecek.

Hazar Adaları’ projesi Azeri işadamı Hacı İbrahim Nehramli’nin sahibi olduğu Avesta Concern tarafından Hazar Denizi üzerinde inşa edilecek.

Projede yer alacak 1.050 metrelik Azerbaycan Tower, Dubai’deki 828 metrelik 'Burj Halife'den 222 metre daha uzun olacak.

Urtim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “Şu anda 25 ülkeye iş yapıyoruz. Ciromuzun yüzde 60’ı ihracattan geliyor” dedi. Avesta Concern Yönetim Kurulu Başkanı Hacı İbrahim Nehramli ise “Başka Türk şirketlerinin de bu projede yer alması gerekiyor. Türk müteahhitlerinin projeyle ilgilenmemesine anlam veremiyorum” dedi.

Hazar Adaları Proje Fotoğrafları:

SERDAR URFALILAR KİMDİR?

İnşaat sektörünün güçlü iş adamlarından biri olan Serdar Urfalılar, İMMİB Yapı Malzemesi Komitesi Başkanlığı, İMMİB İstanbul Maden Metal İhracatçılar Birligi Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Başkanlık Divanı Üyeliği ve Urtim Kalıp ve İskele Sistemleri A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini bir arada yürütmektedir. İstanbul Üniversitesi Jeoloji / Jeofizik Mühendisliği bölümü mezunu olan Urfalılar'ın, birçok dev projenin altında imzası bulunuyor.

SERDAR URFALILAR : GÜVENLİ İSKELE ZORUNLU HALE GELECEK

İnşaat sektörünü geliştirmek adına da birçok çalışmanın mutfağında yer alan başarılı iş adamı son olarak Hürriyetemlak.com'a verdiği demeçte; Türkiye’de emniyeti yüksek Euroscaf üreten firmalar olduğunu, ancak ilk etapta yatırım maliyetinin güvenli olmayan iskelelere kıyasla yüzde 15-20 daha fazla olması sebebiyle tercih edilmediğini belirtmiş ve “ Türkiye’de inşaat sektörü iş kazalarının sayısal çokluğu bakımından birinci sırada yer alıyor. Ve pek çoğumuzun da bildiği gibi bu kazaların ciddi bir bölümü iskele çökmesi ya da iskeleden düşme sonucu gerçekleşiyor. Bakanlığın iskele kurulumu için proje isteyerek kazaları en aza indirgeyeceğine inanıyoruz ve bu söz konusu uygulamaya sonuna kadar destek veriyoruz” diye konuşmuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verece

16 Ağustos 2016


Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef Galatasaray'ın ana sponsoru oldu. Anlaşmayla beraber Galatasaray 3 yılda toplam 52,5 milyon TL e

10 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat