120 STK Kent Bilinci İçin İzmit’te Bir Araya Geldi!

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Ekim 2015
120 STK Kent Bilinci İçin İzmit’te Bir Araya Geldi!

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, kentlerin hayat kalitesini artırmak ve kenti daha yararlı kullanmayı sağlamak hedefiyle 120 STK’nın katıldığı ‘Kentlilik Çalıştayı” düzenlendi...

İzmit Belediyesi ve kentteki 120 STK ile kentteki hayat kalitesini artırmak, marka şehir oluşturmak amacıyla “Kentlilik Çalıştayı” düzenledi. İzmit’te bir otelde düzenlenen çalıştaya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, akademisyenler, engelli dernekleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. 2 kategoriden oluşan çalışltay, katılımcıların kent yöneticilerinden beklentileri ve eksikler, kent, kentleşme ve kentlilik bilinci konuları ele alındı. Ayrıca Kocaeli’nin diğer illerden ayrılan özellikleri ve şehir içerisinde kaybolmuş simgeler ile bu simgelerin hatırlatılması da çalıştayın bir diğer konu başlıklarını arasında yer aldı. Çalıştayda ele alınacak çalışmalar Kocaeli’de yapılacak projelere de ışık tutması hedefleniyor.

Çalıştayda konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Aslında bugün yapılacak çalışmalarda hepimiz belki de pay alacağız, ben bir belediye başkanı olarak büyük bir heyecanla buradan çıkacak sonuçları bilmek istiyorum. Biz kendi penceremizden bakıyoruz burada birde kentin penceresinden bakmış olacağız, yani pencereyi kocaman yapıyoruz. Bu şehrin toprağını korumak suyunu korumak, havasını korumak, limanın getireceği riskleri kirlilikleri yada çalışacak fabrikaların getireceği riskleri kirlilikleri heseba katıp, atıkları kontrol altına almak kentlilik bilincine girer mi? Kentin kaynaklarına sahip çıkıp bu kentin kaynaklarına adaletli bir şekilde her kesime yansımasına sağlama ve rantçılara müsaade etmeden, kentin parasına yerel kaynaklarına göz dikenlere mücadele vererek görevini yapmak kentlilik bilincinin içine girer mi? Gibi konuları tartışacağız” dedi.
Kent ile ilgili eksiklerin bulunduğunu ve yapılan çalışmaların daha da ileriye götürülmesi gerektiğini belirten Başkan Doğan, “Bugün burada ki çalışmada aslında 'Ne kadar İzmitliyiz, ne kadar Kocaeliliyiz?' sorusunun derinliklerinde olan bir çalışma. Kentlilik bilinciyle kente katkı sağlamak konularında burada bize vereceğiniz çok şeyiniz var. Daha çok eksiğimiz var. Kentsel dönüşüm konuları var, bu konularda kentlilik bilinci konularından. Gelip bu zamanınızı ayırmanızın sonuçları güzel İzmitimiz'e, güzel Kocaelimiz'e hem bu günlerde hem yarınlarda çocuklarımızın torunlarımızın daha yüzyıllar boyu yaşayacağı bu şehirde daha huzurlu daha mutlu daha omuz omuza birlik beraberlik içerisinde yaşayacağı ve ben İzmitliyim, ben Kocaeliliyim deme gururunu yaşayacağı günleri getirsin diyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kentlilik Çalıştay'ı, ele alınan konu başlıklarının görüşülmesiyle devam etti. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


‘Hem deniz hem kara ulaşımında yollar Üsküdar’a çıkacak’

‘Hem deniz hem kara ulaşımında yollar Üsküdar’a çıkacak’

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’da gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamalard

11 Ocak 2018


Silivri'de bazı taşınmazlara acele kamulaştırma kararı çıktı

Silivri'de bazı taşınmazlara acele kamulaştırma kararı çıktı

Resmi Gazete'de İstanbul'un Silivri ilçesinde devam eden Kuzey Marmara Otoyolu Deplase Hattı projesi

11 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum