18 Yeni Şehir Hastanesi Geliyor

21 Nisan 2016
PAYLAŞ
18 Yeni Şehir Hastanesi Geliyor

Sağlık Bakanlığı Sağlım Yatırımları Genel Müdürü Fuat Kantarcı 18 yeni şehir hastanesi projesinin sözleşmelerinin imzalandığını ve yapım sürecinin başladığını açıkladı....

Sağlık Bakanlığı Sağlım Yatırımları Genel Müdürü Fuat Kantarcı şehir hasteneleri projelerinde son durumu AA muhabirine açıkladı.

18 şehir hastanesi projesinin sözleşmelerinin imzalandığını ve yapım sürecinin başladığını belirten Kantarcı, kamu-özel işbirliği ile gerçekleştirilen "Şehir Hastaneleri" projesiyle, Türkiye 41 bin 091 yataklı enerji verimliliği yüksek, deprem izolatörlü, dijital özellikli "akıllı hastanelere" kavuşacak dedi.

41 BİN 91 YATAK KAPASİTELİ YENİ HASTANE
Şehir hastanelerinin ilk etabı tamamlandığında 27 bin 911, tamamı tamamlandığında ise 41 bin 91 yatak kapasiteli yeni hastanelere kavuşacağız diyen Kantarcı, projelerin sağlık turizmine de büyük katkı sağlayacağını söyledi.

DİJİTAL HASTANE
Şehir hastanelerinin yapı standartlarının yüksek kalitede olduğuna dikkati çeken Kantarcı, "Dijital hastane bir hastanede bulunan bilgi sistemlerinin birbirleriyle bütünleşik olarak çalıştığı, her türlü tıbbi cihazın bilgi yönetiminin sistemine ağlar ve sensörler aracılığıyla bilgi gönderebildiği, çalışanların ve hastaların yetkileri ve onayları dahilinde bu sistemdeki bilgiye hastaneden veya uzaktan erişebildiği bir hastane modeli olacak. Bilişim teknolojilerinin hasta ve çalışan yararına kullanıldığı bu hastane modelinde, ilk başta elle yapılan kayıt işlemlerini ortadan kaldırarak kağıt, röntgen filmi gibi malzemelerin kullanımını ve çalışanların dokümantasyona ayırdığı süre azalacak. Hastaya ve süreçlere dair her türlü veri ve bilginin doğru ve eksiksiz olarak kayıt altına alınması, işlenmesi ve ilgili kişi ve birimlerin kullanımına sunulması tıbbi hataları azaltarak hastaların tanı, tedavi ve izlenmesi de kaliteyi artıracak. Ameliyathane yönetimine kadar tüm yazılımlarıyla dijital bir hastane olacak. Akıllı bina teknolojisi dijital hastane teknolojisi ile donatılmış olacak. " diye konuştu.


"18 Yeni Şehir Hastanesi Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap