2 Firmaya 744 Bin Liralık Hafriyat Cezası!

28 Ağustos 2015
PAYLAŞ
2 Firmaya 744 Bin Liralık Hafriyat Cezası!

Çevre Kanunu’nun Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'ni ihlal eden 2 firmaya 744 bin liralık ceza kesildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi encümen toplantısında, yönetmeliği ihlal ettiği belirlenen işletmelere 744 bin lira idari hafriyat cezası uygulandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hafriyat denetimlerinde göz açtırmıyor. Büyükşehir teknik ekipleri, Jandarma Kolluk Kuvvetleri ve Zabıta memurlarınca haftanın her günü, gece gündüz '2 bin 872 Sayılı Çevre Kanunu’nun ve Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine istinaden hafriyat toprağı, inşaat yıkıntı atığı denetimleri yapılıyor.

Denetimlerde mevzuata aykırı hareket eden beş kişiye ve iki firmaya Büyükşehir Encümenince toplam 744 bin lira idari para cezası uygulandı.

Denetimler sonrası Gebze bölgesinde mevzuata aykırı olarak hafriyat, inşaat yıkıntı atıkları döken, döktüren ve taşıyan iki şahsa, kanunu ve yönetmeliği üç yıl içerisinde iki kez ihlal ettiği için 46 bin 500 liranın bir katı oranında artırılarak 93 bin lira ve bir firma ise üç yıl içerisinde ikiden fazla ihlal ettiği için 139 bin 500 liranın iki katı oranında artırarak 418 bin 500 lira para cezası uygulandı. Ayrıca Encümen toplantısında üç şahsa ise 46 bin 500 liraceza verildi.

‘2 bin 872 Sayılı Çevre Kanunu’nun ve Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ihlal edenler hakkında ise toplamda 744 bin lira idari işlem uygulandı.

İHA


"2 Firmaya 744 Bin Liralık Hafriyat Cezası!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap