2 Milyar Dolarlık Dev Proje : Teknopark İstanbul

İstanbul Kurtköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Ağustos 2015
2 Milyar Dolarlık Dev Proje : Teknopark İstanbul

Pendik'in Kurtköy bölgesinde inşa edilen 2 milyar dolarlık Teknopark İstanbul projesi bölgenin değerini katlayarak arttırıyor.

İstanbul Anadolu Yakası'nın en düzenli ve en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kurtköy bölgesi, yeni yatırımlarla adeta ihya ediliyor. Dev projeler ve altyapı çalışmalarıyla birlikte her geçen gün İstanbul emlak piyasasında daha iyi bir konuma gelen Kurtköy'de konut ve arsa fiyatlarının değerleri de katlanarak artmaya devam ediyor.

TEKNOPARK PROJESİ DETAYLARI

Kurtköy bölgesine yapılan en önemli yatırımlardan biri de Teknopark projesi... 2 milyar dolarlık bütçeyle hayata geçirilen Teknopark, yaklaşık 1000 şirkete ev sahipliği yapacak. Buna bağlı olarak 30 bin personel kapasitesi ile faaliyet gösterecek olan Teknopark'ta genellikle AR-GE çalışanları ve mühendisleri görev yapacak. 30 bin kişiye istihdam sağlayacak olan projenin yakınlarında nitelikli konutların bulunmaması ise inşaat firmalarını harekete geçirdi.

İNŞAAT FİRMALARI HAREKETE GEÇTİ

Kurtköy'de arsa fiyatlarının daha da yükseleceğini öngören inşaat sektörü temsilcileri şimdiden parsel parsel arazi satın alarak yeni yaşam alanlarını projelendirmeye başladı bile...

TEKNOPARK PROJESİNİN BAŞLANGIÇ SÜRECİ

20 Nisan 1988 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Kurtköy’de İleri Teknoloji Endüstri Parkı ve Havaalanı Projesi (İTEP) amaçları doğrultusunda kullanılacak olan Sabiha Gökçen Havalimanı yanında 13 milyon metrekarelik büyüklüğe sahip dev arazi kamulaştırıldı. Bu alanın içerisinde yaklaşık 2 milyon 500 milyon metrekarelik arsa Teknopark İstanbul projesi için ayrıldı. İTEP’in önemli bir bölümü olan Teknopark İstanbul’un kuruluş süreci, kurucu heyette yer alacak Savunma Sanayii Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında, 12 Şubat 2009 yılında niyet mektubu imzalanması ile hızlandırılmış oldu. Bu süreçlerin sonunda Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. ve Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. kurucu heyetin bir parçası olarak kabul edildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.