2015 İBB Yaz İzci Kampına 10 Bin İzci Katıldı!

İstanbul Ümraniye'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Eylül 2015
2015 İBB Yaz İzci Kampına 10 Bin İzci Katıldı!

29 Haziran'da başlayan ve 13 Eylül'de sona eren 2015 İBB Yaz İzci Kampı'na yaklaşık 10 bin izci adayı ve usta izci katıldı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 yıldır her yaz döneminde gerçekleştirilen Yaz İzci Kampı Ümraniye Kent Ormanı alanı içerisindeki 2015 faaliyetlerini tamamladı. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) işbirliğinde Ümraniye Kent Ormanı’nda 29 Haziran’da başlayan Yaz Kampı dönemi 13 Eylül'de sona erdi.

Çocuk ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlandı
Ailelerin çocuklarını bu yaz da güvenle gönderdikleri İBB Yaz İzci Kampı, eğlencenin ve eğitimin bir arada verildiği programlarla kişisel gelişim açısından önemli görevleri yerine getirdi. Verilen eğitimlerle çocuk ve gençlerin sosyalleşmeleri, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmeleri, öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri, analitik düşünme becerisine sahip olmaları gibi pek çok konuda bilinçlenmeleri ve gelişmeleri sağlandı.

Kamp dönemi 10 hafta sürdü
2004 yılından bu yana her yıl artan ilgi ve heyecanla devam eden ve ‘Yerel Yönetimlerde Dünya Birinciliği’ ödülüne layık görülen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin izci kamplarından şu ana kadar 160 binin üzerinde aday ve usta izci yararlandı. Bu yaz 10 hafta boyunca devam eden 2015 Yaz İzci Kampı’nda temel ve ileri seviye izcilik, okçuluk, atıcılık ve oryantring, kişisel gelişim, hafıza teknikleri, telsiz ve haberleşme, arama ve kurtarma, ilk yardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye – yangın, resim, müzik, tiyatro, yüzme, bisiklet, binicilik, pentatlon, badminton, tırmanma duvarı, kano ve kürek, hayvan bakımı, ebru, paintball eğitimleri ve aktiviteleri düzenlendi.

10000 aday ve usta izci kampa katıldı
bu yıl yaklaşık 10000 aday ve usta izci katıldı. Bu yıl kampa ikinci kez katılan izciler ise yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı'na katılmaya hak kazandılar.

11 farklı ülkenin izcileri de İBB Yaz İzci Kampı'ndaydı
İstanbul ile birlikte Türkiye'nin dört bir yanından izcilerin de katılma imkanı bulduğu Yaz İzci Kampı bu yıl da yurtdışından misafir izcilere ev sahipliği yaptı. Farklı kültür ve geleneklerin bir araya geldiği 2015 Yaz İzci Kampı'na bu yaz Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Gürcistan, İngiltere, Filistin, Mısır, Suriye, Sırbistan, Romanya ve Libya olmak üzere 11 farklı ülkeden misafir izciler katıldı.

İBB'nin 23 farklı birimi destek verdi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 farklı birimi her yıl olduğu gibi bu yıl da faaliyetlere katılan izcilerin yemekten sağlığa, barınmadan temizliğe kadar her türlü ihtiyacını karşıladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.