• Emlak Haberleri
  • 2016’da Konuta Yatırım Yapmak İçin 7 Güçlü Sebep

2016’da Konuta Yatırım Yapmak İçin 7 Güçlü Sebep

Günümüzün en güvenli yatırım aracı konuta yatırım cazibesini 2016'da sürdüreceğe benziyor. İşte 2016'da yatırımınızı konuta yapmanız için 7 güçlü sebep...

09 Ocak 2016
2016’da Konuta Yatırım Yapmak İçin 7 Güçlü Sebep

Günümüzün en güvenli yatırım aracı konuta yatırım cazibesini 2016'da sürdüreceğe benziyor. İşte 2016'da yatırımınızı konuta yapmanız için 7 güçlü sebep...

Konut, yatırım enstrümanları arasında en güvenli liman olmayı sürdürüyor. Döviz ve altındaki dalgalanmalar göz önüne alındığında konut yatırımının 2016’da da popülaritesini sürdüreceğe benziyor.

İşte 2016’da da konuta yatırım yapmanız için 7 güçlü sebep…

1.Konut fiyatları her koşulda artışını sürdürüyor. 2015’te gerek seçim  gerekse de ülkede yaşanan terör olaylarından dolayı dövizde sert iniş çıkışlar yaşanırken konut fiyatları ise istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdü. İstanbul’da ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 200 TL’den yüzde 12 artarak 3 bin 575 TL’ye yükseldi. Artışın bu yıl da devam edeceğini öngörülüyor.

2. Türkiye’deki yabancı yatırımcı sayısı her geçen yıl artıyor. Yabancı talebi fiyatların artmasında önemli rol oynuyor. Talebin önümüzdeki yıl artacağı öngörüsü dikkate alındığında konut fiyatlarının da aynı paralelde artacağını söyleyebiliriz.

3. Üçüncü ve en önemli etken de 3.Havalimanı, 3.Köprü ve metro gibi mega projeler. Projelerin güzergahları netleştikçe çevre bölgelerde konut fiyatları hızla yukarı çıkıyor.

4. İstanbul’da başta olmak üzere konut kira fiyatları artıyor. Bu da yüksek kira getirisi demek.

5. Kentsel dönüşüm hızla sürüyor. Dönüşüm sonrası çok büyük bir değer artışı oluyor. Dönüşüm bölgeleri ve çevresinde yapacağınız konut yatırımı ile birikiminizi ikiye katlayabilirsiniz.

6. 2015, inşaat sektörü için oldukça zor bir yıldı. 2 seçim ve ülkede yaşanan terör olaylarının etkisi ile şirketler yeni projelerini beklemeye alıp mevcut projelerdeki stoğu eritmeye odaklandı. Firmalar 2016 ile birlikte yeni proje hazırlığına da girdi. Topraktan alacağınız bir dairenin kazancı her zaman inşaatı bitmek üzere olan daireden fazla olacaktır.

7. Konut kredisi faiz oranları 2015’ni son birkaç ayı itibariyle yükselişe geçti. Uzmanlar faiz oranlarının 2016’nın ikinci yarısında düşüşe geçmesini bekliyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.