• Emlak Haberleri
  • 2020’ye kadar İstanbul’da değerlenmesi beklenen ilçeler

2020’ye kadar İstanbul’da değerlenmesi beklenen ilçeler

Her geçen gün nüfusun arttığı İstanbul’da şehirleşmenin etkisiyle yapılan yeni yollar, köprüler, tüneller ve çeşitli ulaşım ağları birçok ilçenin değerine değer katmaya devam ediyor.

26 July 2018
 2020’ye kadar İstanbul’da değerlenmesi beklenen ilçeler Her geçen gün konut sayısının arttığı ve kentleşmenin yoğunluk kazandığı İstanbul, ilerleyen yıllarda değerine değer katacak birçok bölgeye sahip. Nüfus ve konut miktarının artmasıyla; imara açılan yeni bölgeler ve yapılan yeni yollar bölgelerin değerini belirleyen en büyük unsur olarak göze çarpıyor. Öyle ki kısa süre önce kimsenin dönüp bakmadığı yerler, günümüzde medeniyetin şekillendiği bölgeler olarak karşımıza çıkabiliyor. İstanbul’un 4 bir yana büyümesiyle birlikte sadece konaklama ihtiyacına yönelik değil, iş yeri ve ofis gibi ihtiyaçlara yönelik hizmet veren projeler de hayata geçiriliyor. Bu projeler hayata geçirildikçe, üzerinde bulundukları bölgeler de değerine değer katıyor.

Eğer iyi bir çıkarım yapmak ve paranızı doğru yatırımlarla değerlendirmek istiyorsanız ilk bakmanız gereken şey inşaat firmaları olacaktır. Bu firmaların konut projelerini hayata geçirmek üzere çalışmaya başladıkları bölgeler kısa sürede değer kazanmakta ve cazibe merkezleri haline gelmektedir. Bugünlerde bu tür değerlendirmelerde bulunan kişilerin ulaşacağı ilk bölgeler arasında ise; Bayrampaşa, Esenler, Ataşehir, Beyoğlu ve Karaköy ilçeleri bulunuyor. İş merkezleri ve konut projelerinin son hızla hayata geçirildiği bu bölgeler; hızlı bir şekilde değer kazanırken, yatırımcılarının yüzünü de güldürmeye devam ediyor.

Sadece konutlar ele alındığında ise tablo bir miktar farklı olabiliyor. Bu durumda İstanbul’un en hızlı değerlenmesi beklenen ilçeleri; Küçükçekmece, Kasımpaşa, Maltepe ve Kadıköy gibi konut projelerinin ivme kazandığı bölgeler olarak görülüyor. Bu bölgeler ev sahiplerine kolay bir ulaşım sundukları için cazibeleri de her geçen gün artıyor. Şehir trafiğinde uzun saatler geçirmek istemeyen kişiler bu bölgelere yerleşerek kendilerine daha çok vakit ayırmak istiyorlar. Büyükdere, Kartal, Topkapı, Sancaktepe ve Ümraniye gibi bölgeler de uzun vadede yatırımcıya fayda sağlayacak yerler olarak göze çarpıyor.

Geçtiğimiz yıllarda daha merkezi olan İstanbul Boğazı ve çevresindeki ilçeler değerlenecek yerler sıralamasında üst sıralarda yer alıyordu. Yeni yapılan yol ve köprü projeleri sayesinde bu durum daha uç kesimlerde kalmış ilçelere de sıçradı. Ulaşımın kolaylaşması ve iş merkezi projeleri sayesinde iş olanaklarının artması bu sıçramanın temel sebepleri arasında yer alıyor. Gaziosmanpaşa, Sarıyer, Eyüp, Esenler, Küçükçekmece gibi yerler de ulaşım merkezlerinde yer aldıkları için büyük bir cazibe merkezi haline geliyor.

Bir bölgenin değerine etki eden diğer faktörlerden birisinin de Çanakkale Köprüsü olduğu ifade ediliyor. Aynı şekilde İstanbul’a oldukça yakın olan Çanakkale ve Tekirdağ ilçeleri de ulaşım olanaklarının artması ile kısa sürede değerlenecek ve daha kolay alıcı bulacak bölgeler arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde faaliyete geçecek olan Halkalı-Kapıkule hızlı treni hattı sayesinde de bu bölgelerin daha büyük bir ivme ile değerine değer katacağı öngörülüyor. Uzun vadeli yatırımcıların, halihazırda kıyı ve köşede kalmış olsalar da arsa satışlarının büyük ölçüde arttığı bu yerleri tercih etmeleri oldukça doğru bir karar olacaktır.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum