24 GPY İle Al Zamil Grup Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Fonu Kuruyor

23 Nisan 2016
PAYLAŞ
24 GPY İle Al Zamil Grup Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Fonu Kuruyor

24 GPY ile Al-Zamil Grup Türkiye’nin en büyük uluslararası Gayrimenkul Yatırım Fonu için anlaşma imzaladı...

10.Gayrimenkul Fuarı ve Arap Türk Zirvesi bugün kapılarını açtı. Kısa bir zaman önce Türkiye’nin ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu kuran 24 GPY zirve 24 GPY, zirvenin ilk gününde Suudi Arabistanlı Al-Zamil Grup ile Türkiye’nin en büyük uluslararası Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun kurmak üzere anlaşma imzaladı.

GYF YATIRIMCILAR İÇİN GÜVENİLİR LİMAN

İmza töreninde konuşan 24 GPY Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, "Uluslararası yatırımcılar güvenli ve şeffaf yapısı, getirisinin yüksekliği nedeniyle gayrimenkul yatırım fonlarını oldukça cazip buluyorlar. Ayrıca fonların profesyoneller tarafından yönetildiğini yani birikiminin doğru ve emin ellerde olduğunu düşünüyorlar. Bu nedenle gayrimenkul yatırım fonları ülkemize yatırım yapmak isteyen yatırımcılar açısından çok güvenilir bir enstrüman" dedi.

İKİ AYRI FON OLUŞTURULACAK

İki ayrı gayrimenkul yatırım fonu kurmak üzere yoğunlaştıklarını söyleyen Yeniay, "Bu fonlardan biri kira gelirine, diğeri ise alım satım değerinden elde edilecek gelire yönelik oluşturulacak. Başlangıç olarak 500 milyon TL büyüklükle faaliyete geçecek bu fonlar, kısa süre içerisinde 1 milyar TL büyüklüğü ulaşacak" şeklinde konuştu.

"24 GPY İle Al Zamil Grup Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Fonu Kuruyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap