3.Havalimanı 3 İlçede Fiyatları Uçurdu

02 Aralık 2015
PAYLAŞ
3.Havalimanı 3 İlçede Fiyatları Uçurdu

Yapım çalışmaları devam eden 3. Havalimanı daha faaliyete geçmeden 3 ilçede konut fiyatlarını arttırdı...

Tamamlandığında dünyanın en yüksek kapasiteli havalimanı olması beklenen 3. Havalimanı Hürriyetemlak.com Emlak Endeksi'ne göre, çevresindeki ilçelerde konut fiyatları yükseltti. Eyüp, Başakşehir ve Arvautköy ilçelerinde son bir yıla bakıldığında büyük artış yaşandığı görüldü. Hem satılık hem kiralık dairelerde yaşanan bu fiyat artışı bölgedeki yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Son bir yılda Başakşehir'de satılık konut fiyatlarında yüzde 33 oranında artış görüldü ve ortalama metrekare fiyatı 3.333 TL oldu. Kiralık dairelerde ise yüzde 19'luk artışla metrekare birim fiyatı 14 TL'ye ulaştı. Planlı gelişen ve markalı projelerin önemli bölgelerinden olan Kayaşehir'de ise yüzde 45'lik artış görüldü. Kayaşehir konut fiyatları metrekare bazında 2 bin 522 TL'ye geldi. Başakşehir'de kiralık konut sayısı son bir yılda yüzde 50 artış gösterdi.

İstanbul'un en eski ilçelerinden olan Eyüp'te de ciddi artışlar yaşandı. Satılık konut fiyatları bir yılda yüzde 30 artarak, metrekaresi 4 bin 333 TL oldu. Kiralık konut fiyatları ise yüzde 5 artış göstererek 22 TL oldu. Eyüp'te son bir yılda kiralık daire ilanı yüzde 122 arttı. Yapım çalışmaları devam eden 3. Havalimanı'nın hayata geçirildiği Arnavutköy'de ise satılık daire fiyatları yüzde 23 arttı ve metrekaresi 1.840 TL oldu.


"3.Havalimanı 3 İlçede Fiyatları Uçurdu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap