3. Havalimanı Kulesine Uluslararası Ödül

26 Eylül 2016
PAYLAŞ
3. Havalimanı Kulesine Uluslararası Ödül
Temeli Ekim ayında atılacak olan 3. Havalimanı Trafik Kontrol Kulesi 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü'ne layık görüldü...

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden ve ilk etabı Şubat 2018’de hizmete girmesi planlanan 3. Havalimanı’nın Trafik Kontrol Kulesi’ne Uluslararası Mimarlık Ödülü geldi.

Türk-İslam kültürünün ve İstanbul’un zengin kültürel mirasını önemli motiflerinden lale çiçeğinden ilham alınarak tasarlanan kule Pininfarina ve AECOM imzası taşıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen 370 projenin yarıştığı 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Dizayn Müzesi ve Mimari Sanat Tasarımı ve Kentsel Araştırmalar Avrupa Merkezi tarafından veriliyor.

Bu yıl 43 ülkeden 132 yapının layık görüldüğü ödülü Türkiye’ye 3. Havalimanı’nın Trafik Kontrol Kulesi kazandırdı. Ödülü 23 Eylül 2016’da Atina’da yapılan törende İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu, Pininfarina ve AECOM yöneticileri ile birlikte aldı.

2017’nin İlk Yarısından Önce Tamamlanacak
Alınan ödülle ilgili konuşan İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu, “Dünyayı şaşırtmaya devam eden havalimanı projemizle daha pek çok ödülü Türkiye’ye kazandırmayı umuyoruz. Kulemizin temelini Ekim ayı içerisinde atmayı ve 2017 yılının ilk yarısından önce de tamamlamayı planlıyoruz” dedi.


"3. Havalimanı Kulesine Uluslararası Ödül" haberine ait yorum yok

Yorum Yap