3. Havalimanı MIPIM Mega Proje Ödülü’ne Aday

23 Şubat 2016
PAYLAŞ
3. Havalimanı MIPIM Mega Proje Ödülü’ne Aday

Yapım çalışmaları devam eden ve tamamlandığında dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması beklenen 3. Havalimanı MIPIM ‘Geleceğin En İyi Mega Projesi Ödülü'ne aday oldu...

İGA Havalimanları tarafından yapım çalışmaları devam edilen 3. Havalimanı, MIPIM ‘Geleceğin En İyi Mega Projesi Ödülü'ne aday oldu. Bu sene 15 - 17 Mart 2016 tarihleri arasında 27'si düzenlenecek MIPIM Fuarı'na 20 binden fazla sektör profesyoneli ve 2 bin 500'ün üzerinde firmanın katılması bekleniyor.

Grimshaw ve Nordic firmaları tarafından konsept mimari, Scott Brownrigg firması tarafından detay mimari tasarımı geliştirilen İstanbul Yeni Havalimanı Projesi, ‘Geleceğin En İyi Mega Projesi’ kategorisinde kısa listeye kaldı. Kısa listede, her kategoriden 4 proje olmak üzere toplam 11 kategori ve 44 proje yer alıyor.

Fuar öncesi açılacak olan bir diğer oylamayla ise MIPIM Ödülleri’ne aday gösterilen bütün projeler ‘Halkın Seçimi’ olmak için yarışacak. ‘Halkın Seçimi’ Ödülü, kategorilerden bağımsız şekilde, MIPIM Ödülleri’ne aday gösterilen 44 projenin hepsini kapsıyor.

3. Havalimanı projesini desteklemek iteyenler http://mipim-peoples-choice-award.com/ adresinden İstanbul Yeni Havalimanı’na 12 Şubat ile 14 Mart 2016 tarihleri arasında oy verebilecek. Ödülün sahibi 17 Mart 2016 tarihinde MIPIM Fuarı’nda açıklanacak.


"3. Havalimanı MIPIM Mega Proje Ödülü’ne Aday" haberine ait yorum yok

Yorum Yap