3. Köprü Burada Konut Satışlarını Düşürdü

01 Eylül 2016
PAYLAŞ
3. Köprü Burada Konut Satışlarını Düşürdü
Güzergahı açıklandığı andan itibaren geçtiği yerlerde fiyatları uçuran 3. Köprü, kendine yakın yerlerde satışları durma noktasına getirdi. İşte nedeni...

Henüz güzergahı açıklandığında bile konut fiyatlarında artış yaşatan 3. Köprü hizmete girmesiyle satılık ve kiralık daire fiyatlarını 2 katına çıkardı. Köprü çevresindeki ilçelerde talep patlaması yaşanırken, köprünün yanındaki bölgelerde satışlar durma noktasına geldi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu ile birlikte özellikle Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçeleri şaha kalktı. Bu bölgelerde talep patlaması yaşandığını belirten Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, ellerinde kiralık daire kalmadığı ve satılık konutlarda da fiyatların arttığını söyledi. Portakal, "Kirası 3 bin lira olan yerlerde 5-6 bin lira oldu. Bölgede hemen hemen kiralık daire sıkıntısı yaşıyoruz" dedi.

Kimse Yüzüne Bakmıyor
Köprüye yakın bölgelerde ise durum iç açıcı değil. Köprüye yakın yerlerde kiralık ya da satılık sıfır çok güzel villaları olduğunu söyleyen Portakal, "Ne satılık olarak ne de kiralık olarak kimse yüzüne bakmıyor. Çünkü vatandaşlar, 'biz buraya doğal ve sessizlik için geliyoruz' dediler. O yüzden köprüye yakın yerler değerini kaybetti" açıklamasında bulundu.

"3. Köprü Burada Konut Satışlarını Düşürdü" haberine ait yorum yok

Yorum Yap