3. Köprü Burada Konut Satışlarını Düşürdü

Güzergahı açıklandığı andan itibaren geçtiği yerlerde fiyatları uçuran 3. Köprü, kendine yakın yerlerde satışları durma noktasına getirdi. İşte nedeni...

01 Eylül 2016
3. Köprü Burada Konut Satışlarını Düşürdü Güzergahı açıklandığı andan itibaren geçtiği yerlerde fiyatları uçuran 3. Köprü, kendine yakın yerlerde satışları durma noktasına getirdi. İşte nedeni...

Henüz güzergahı açıklandığında bile konut fiyatlarında artış yaşatan 3. Köprü hizmete girmesiyle satılık ve kiralık daire fiyatlarını 2 katına çıkardı. Köprü çevresindeki ilçelerde talep patlaması yaşanırken, köprünün yanındaki bölgelerde satışlar durma noktasına geldi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu ile birlikte özellikle Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçeleri şaha kalktı. Bu bölgelerde talep patlaması yaşandığını belirten Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, ellerinde kiralık daire kalmadığı ve satılık konutlarda da fiyatların arttığını söyledi. Portakal, "Kirası 3 bin lira olan yerlerde 5-6 bin lira oldu. Bölgede hemen hemen kiralık daire sıkıntısı yaşıyoruz" dedi.

Kimse Yüzüne Bakmıyor
Köprüye yakın bölgelerde ise durum iç açıcı değil. Köprüye yakın yerlerde kiralık ya da satılık sıfır çok güzel villaları olduğunu söyleyen Portakal, "Ne satılık olarak ne de kiralık olarak kimse yüzüne bakmıyor. Çünkü vatandaşlar, 'biz buraya doğal ve sessizlik için geliyoruz' dediler. O yüzden köprüye yakın yerler değerini kaybetti" açıklamasında bulundu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş GYO, Anadolu Yakası’nda 18. proje olma özelliği taşıyan Sinpaş Gökorman projesinin lansmanını

22 Eylül 2017


Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Türkiye’de hazır ofis alanları ile ilgili faaliyetlerini yürüten Regus, Türkiye’deki ofis alanı yatı

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat