3. Köprü’de “İkramiye” Krizi

19 Nisan 2016
PAYLAŞ
3. Köprü’de “İkramiye” Krizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz ay son 3. Köprü’nün son tabliyelerinin yerleştirilme töreninde işçilere 3 bin TL ikramiye ve evlenmek isteyenlere düğün sözü krize sebep oldu...

3. Boğaz Köprüsü’nün geçtiğimiz ay son tabliyeleri Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle yerleştirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yüklenici firmanının sahibi İbrahim Çeçen’den işçiler için 3 bin TL ikramiye ve evlenmek isteyenlere düğün sözü almıştı. Bu söz krize sebep oldu.

O günkü törende işlerinden ayrılanlara da ikramiye sözü verildiğini belirten çalışanlar, işlerinin  bitmesine 2 ay kala ikramiye sözünde durulmadığını, 700 kişinin işten çıkarıldığını söylediler.

Bu sabah 07:00’da vardiya almayıp şantiye girişinde beklemeye başlayan 150 çalışan ikramiyelerini alana kadar bekleyeceklerini açıkladılar.

Yaşanan gerginlik nedeniyle jandarma bölgede güvenlik önlemi aldı. İşçiler yol kenarında yeşil alanda beklemeye başladı. İşbaşı yapmayan işçiler için olay yerine TOMA getirildi. Bu arada aralarındaki seçilen temsilciler, görüşmek üzere şantiyenin yönetim binasına gitti.


"3. Köprü’de “İkramiye” Krizi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap