350 Konutluk Dev Proje 15 Ayda Tamamlanacak!

Sakarya Akyazı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

31 Ağustos 2015
350 Konutluk Dev Proje 15 Ayda Tamamlanacak!

Ak Belde AŞ. ve Ayef İnşaat ortaklığının Sakarya Akyazı'da hayata geçirdiği 350 konutluk dev konut projesi 15 ayda teslim edilecek.

Ak Belde AŞ. ve Ayef İnşaatın ortaklaşa hayata geçirdiği toplamda 350 konutluk dev projenin temeli dualarla atıldı.

Akyazı’nın en önemli toplu konut projelerinden olan Akyazı Yıldız Konutları temel atma töreni, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, proje müdürleri ve vatandaşın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan Yıldız Konutları Genel Koordinatörü Fethi Atay, “Ülkemizin ve özellikle bölgemizin birinci derece deprem kuşağında olmasından dolayı görevimizin çok hassas olduğu bilincindeyiz. Firma olarak bütün projelerimizi deprem yönetmeliğine uygun olarak hazırlamak için gerekli hassasiyeti gösterdik. Amacımız deprem bölgesi olan ilçemizde dayanıklı, sağlıklı, kullanışlı binalar tesis etmektir. İnşaatımız projesindeki uygun olan değerlere göre yapılacaktır. İşin denetimini, yüklenici firma mimar ve mühendislerinin yanı sıra serbest yapı denetim firması mimar ve mühendislerinin de titizlikle denetlenmesi sağlanacaktır. Hedefimiz 126 konuttan oluşan birinci kısım inşaatımızı 15 Ayda yani 2016 yılı Aralık ayında bitirmektir. Projemizin Akyazı’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise yaptığı konuşmada, “Akyazı’nın gelişmesine ve güzelleşmesine katkıda bulunan Akyazı Yıldız Konutları gibi proje sahiplerine teşekkür ediyorum. Yatırımcılar yeter ki böyle projelerle Akyazı’nın gelişmesi için katkıda bulunsunlar. Akyazı belediyesi Akyazı’ya hizmet eden herkesin yanında olmaya devam edecektir. Bize güvenerek buraya gelen ve Akyazı’ya 350 dairelik yatırım yapan Ayef inşaat Firma yetkililerine teşekkür ediyorum. Bizde asla bu güvene zeval getirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Kamuoyunun merakla beklediği sorulara cevap veren Belediye Başkanı Akcan, “Akyazı Belediyesi ve Ak Belde olarak sadece satışlarında destek vererek projenin yüzde otuzuna ortak olduk. Buradan elde edilecek yüzde 30’luk gelirle de yine Akyazı halkına çeşitli projelerle hizmet edeceğiz. Akyazı’nın büyümesine gelişmesine ancak para kazanarak katkı sağlanır. Bütün engellere ve engellemelere rağmen yolumuza devam edeceğiz, Üç beş kişinin konuşmasına ve çamur atmasına bakıp ta biz yolumuzdan dönmeyiz. Yaptığımız işlerden eminiz. Abdestimizden şüphemiz yok inşallah Akyazı’mızın layık olduğu gibi en güzel örnek ilçe olması için çalışacağız. Yıldız konutlarının Akyazı’ya Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından temel atma merasimine geçildi. Açılış kurdelesini Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, Ak Belde A.Ş müdürü Nail Kahveci, belediye meclis üyesi, muhtarlar ve şirket mühendisleri birlikte kesti. İnşaat sahasının hemen önünde kesilen kurbanın ardından birinci blokun temeli atıldı. Tören misafirlere yapılan ikramın ardından sona erdi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.