433 Kilometrelik Altın Hat

İstanbul İzmir arası yolculuk süresini 3,5 saate indirecek olan 433 kilometrelik Gebze Orhangazi İzmir otoyolu projesi güzergahındaki ilçelerde fiyatları ikiye katladı. İşte o ilçeler...

31 Mayıs 2016
433 Kilometrelik Altın Hat İstanbul İzmir arası yolculuk süresini 3,5 saate indirecek olan 433 kilometrelik Gebze Orhangazi İzmir otoyolu projesi güzergahındaki ilçelerde fiyatları ikiye katladı. İşte o ilçeler...

İstanbul İzmir arası yolculuk süresini 3,5 saate düşürecek olan Gebze Orhangazi İzmir otoyolu proesi güzerhagındaki lokasyonlarda fiyatları uçurdu.

Türkiye’de bugüne kadar planlanmış en büyük kamu projelerinden biri olan 433 kolimetrelik Gebze-Orhangazi- İzmir otoyolu geçtiği yerlerde arazi fiyatlarını 4 katına çıkardı.

Proje, Gebze’den başlayıp Osman Gazi Köprüsü’nden Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa kentlerini takip ederek İzmir’e ulaşıyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi yani Osman Gazi Köprüsü’nden nasiplenen semtler birisi Yalova.

Yalova’da özellikle Laledere Köyü, Kadıköy, Kurtköy, Şubası, Çavuşçiftliği, Kabaklı, Sultaniye ve Kazımiye köylerinin bulunduğu alan arazi fiyatlarının en çok arttığı yerler arasında yer alıyor. Altınova’ya bağlı köyler içerisinde en cazip ve en değerli arazilerin bulunduğu köy ise köprünün ayaklarının kurulacağı Hersek Köyü. Projenin geçeceği Çukurköy, Denizçalı, Kılıçköy ve Kabaklı gibi alanlardaki tarlaların büyük kısmı imara açıldı.
Otoyolun bir ayağını oluşturan İzmir’de ise;
-Pınarbaşı
-Doğanlar
-Yunusemre mahallesi
-Bornova
-Kemalpaşa
-Çamdibi
-Altındağ değerlenecek bölgeler arasında gösteriliyor.

Bursa da otoyol projesi ile birlikte yıldızını yükseltecek bölgeler arasında yer alıyor. Bursa’da özellikle; Orhangazi, Gemlik ve Osmangazi gösteriliyor.
Gebze Dilovası, Kocaeli, Balıkesir, Manisa da değerlenecek lokasyonlar arasında bulunuyor.

Manisa ayağının Şehzadeler, Soma, Kırkağaç ve Turgutlu ilçelerinin yakınlarından geçmesi nedeniyle bu bölgelerde arsa ve arazi fiyatlarında önemli oranlarda artış bekleniyor. Soma-Kırkağaç bölgesinde tarla vasıflı arazilerin metrekare satış fiyatları son iki yılda ortalama iki kat arttı.

Otoyolun devreye girmesiyle, Karamürsel-Yalova-Orhangazi aksında, sanayi ve konut alanlarında önemli büyüme olması öngörülüyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.