5 Yıllık Projelerin Yüzde 70’i 18 Ayda Tamamlandı!

Bursa Yıldırım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Eylül 2015
5 Yıllık Projelerin Yüzde 70’i 18 Ayda Tamamlandı!

Seçim döneminde vaat ettiği projeleri tek tek hayata geçiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 5 yıllık projelerin yüzde 70’ini 18 ayda tamamladıklarını söyledi...

'Yeni Yıldırım'ı oluşturmak için vatandaşa söz verdikleri projelerin yüzde 70’ni hayata gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Edebali, “Bizim yönetim anlayışımızda insanlarımızın şehrin sakini değil sahibi. Halkla belediyeyi yaklaştırdık” dedi.

Yıldırım’da sosyal ve kültürel projelerin büyük oranda tamamlanmasının ardından imar ve yapılaşma alanında somut adımlar atamaya başladıklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçeyi yeniden ayağa kaldırmak, sosyal yönü güçlü, ekonomik gücü yüksek, insanları geleceğinden emin ve daha mutlu bir Yıldırım’ı inşa etmek için çalışmalarımız hızla sürüyor. Bu süreçte vatandaşlarımızın beklentilerine de kulak vereceğiz. El birliği ile yeniden doğacak Yıldırım’ın gelecek 100 yılını planlamak arzusundayız” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Belediyesi’nin hazırladığı ve ilçenin yüzde 32’sini kapsayan olan kentsel dönüşüm projeleri ile bölgenin kanayan yarası haline gelen çarpık yapılaşma yerini modern, ferah ve güvenli konutlara bırakacak. İlçeye kazandırılan mahalle konakları, gençlik merkezleri, kapalı pazar alanları ile de dönüşümün sosyal boyutu destekleniyor.

PRESTİJ PROJELERİ GÜN SAYIYOR
Seçim döneminde Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden birisini Yıldırım’a kazandıracağının sözünü veren Başkan Edebali, kısa süre içerisinde bu projenin de başlayacağını hatırlattı. Tesisin bünyesinde 5 bin kişilik spor salonu, jimnastik salonları, çim sahalar, spor lisesi ve yüzme havuzları bulunacak. Bursalı fıkıh alimi Molla Yegan'ın adını taşıyan ve Fatih Sultan Mehmet'in tahsil gördüğü Molla Yegan Medresesi’nin olduğu bölgeye de büyük bir kültür merkezi inşa edilecek. Başkan Edebali’nin Yıldırımlılara verdiği bir diğer söz olan Tarihi Osmanlı Çarşısı’nda da önemli adımlar atıldı. İlçedeki tarihi aks üzerinde kalan bölgede yapılacak Osmanlı Çarşısı, hem bölgeye, hem de tarihi aksa katma değer sağlayacak. Bursa’nın en büyük büyük yatırımlarından birisi olacak ve 35 hektarlık alan üzerine inşa edilecek Sular Vadisi ve Doğa Parkı da Karamazak, Piremir, Namazgah, Teferrüç, Umurbey ve Kurtoğlu mahallelerini cazibe merkezi haline getirecek.

YILDIRIM’DA TURİZM CANLANACAK
Yıldırım’ın sahip olduğu tarihi ve doğal zenginliklerin yeteri kadar değerlendirilemediğini de kaydeden Başkan Edebali, “Maksadımız Yıldırım’ı inanç turizminin önemli merkezlerinden birisi yapmak. Cumalıkızık, Yeşil ve Yıldırım Bayezid Külliyelerimiz UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde hak ettikleri yeri aldı. Yıldırım’da turistik faaliyet düzenleyecek, tur şirketleri ve misafirlere, başta Yıldırım Belediyesi Halkla İlişkiler bölümü olmak üzere belediyenin tüm birimlerinden her türlü destek sağlanıyor” dedi.

Belediye ile vatandaşlar arasındaki engelleri tek tek ortadan kaldırdıklarını ifade eden Başkan Edebali, “7 gün 24 saat boyunca hizmet veren çağrı merkezimizi devreye alarak vatandaşlarımıza en kısa sürede çözümler sunuyoruz. Ayrıca hayata geçirdiğimiz ‘Hizmet Masaları’ sayesinde, halkımızla daha da yakınlaştık. İnteraktif belediyecilik uygulamamızla ise şeffaf belediyeciliğin sınırlarını zorluyoruz” şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'ın Pljevlja (Taşlıca) şehrindeki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu üstlendi.

12 Eylül 2017


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat