56 Milyon 436 Bin Liralık Vakıf Arazisine 5 Yıldızlı Otel

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Ağustos 2014
56 Milyon 436 Bin Liralık Vakıf Arazisine 5 Yıldızlı Otel

İstanbul Altunizade’de bulunan vakıf arazisi otel yapılması için ihaleye açıldı. Arazinin muhammen bedeli ise 56 milyon 436 bin lira olarak belirlendi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Altunizade’deki 18 dönümlük Boğaz’a nazır araziyi otel yapmak için satışa çıkardı. Servet değerindeki arazi 5 yıldızlı otel yapmak karşılığında kiraya verilecek.

İstanbul Vakıf 2. Bölge Müdürlüğü, Üsküdar Altunizade Aralık Sokak’ta Abdullah Ağa Vakfı mülkiyetindeki 17 bin 920 metrekare olan araziyi otel yapılması için ihaleye çıkardı.

Üsküdar 2 ada 1 parsel üzerinde yer alan arsanın 35 yıl süreyle kiraya verilmesi karşılığında otel inşa edilerek işletmesi verilecek.

YÜZDE 51 YERLİ ORTAK ŞARTI

14 Temmuz 2014 tarihinde yapılacağı bildirilen ilk ihale iptal edilmişti. 12 Ağustos 2014 tarihinde yeniden yapılması planlanan otel ihalesine yüzde 51 yerli ortak olmak şartıyla yabancı yatırımcılarda teklif verebilecek.

56 MİLYON 436 BİN LİRA MUHAMMEN BEDEL

Boğaziçi Köprüsü’nün yanında yer alan arsa, ulaşım imkanları çok yüksek bir mevkide bulunuyor. Çevresinde büyük şirketlerin ve özel üniversitelerin bulunduğu arazi için 56 milyon 436 bin lira muhammen bedel belirlendi. Bu bedel üzerinden verilecek en yüksek tekliflere göre ihaleyi kazanan belirlenecek.

KİRA 500 BİN LİRA OLACAK

Zaman'ın haberine göre, 35 yıllığına kiralanan arazi için ilk dört yılı proje ve inşa çalışmalarına ayrılacak. Buna göre ilk 4 yıl 120 bin olan kira bedeli, 5'inci yıldan itibaren aylık 500 bin lira yükselecek. 5 yıldızlı otel yapımına uygun olarak imar durumu olan arsada, 37 bin metrekarelik inşaat yapımına izin verilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.