65 Milyon Dolarlık Dev Üretim Tesisi!

12 Eylül 2015
PAYLAŞ
65 Milyon Dolarlık Dev Üretim Tesisi!

MG Gülçiçek, 65 milyon dolarlık yatırımla dünyanın ilk entegre esans üretim tesisini kurdu.

Yüzde yüz yerli sermayeli esans üreticisi MG Gülçiçek 65 milyon dolarlık yatırımıyla dünyanın tek bir çatı altındaki ilk entegre esans üretim tesisini kurdu.

Yüzde yüz yerli sermayeli esans üreticisi MG Gülçiçek (MG International Fragrance Company) 65 milyon dolarlık yatırımıyla dünyanın tek bir çatı altındaki ilk entegre esans üretim tesisini kurduğunu açıkladı. Dünyanın önemli markalarına esans tedarik eden MG International Fragrance Company yapmış olduğu yeni yatırımıyla, bu alandaki hakimiyetini arttırmayı ve önümüzdeki 10 yıllık süreçte sektöründe dünyada ilk 10 sıra içerisinde yer almayı hedefliyor.

MG International Fragrance Company dünyanın tek bir çatı altındaki ilk entegre esans üretim tesisi yatırımını Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) açtı. 65 milyon doları aşkın yüzde yüz yerli sermayeli yatırımıyla 8 kat büyüme göstererek 20 bin metrekarelik arazi üzerinde 45 bin metrekarelik bir tesis kuran kuruluş, dünyanın sayılı esans üretim tesislerinden birine sahip olmuş oldu. Esans üretiminde dünyada bu büyüklükte üretim gerçekleştirebilen otomatik üretim robotu da fabrikada bulunuyor. 5 bin metrekarelik alanı innovasyon, organik sentez ve araştırmalarına ayıran MG International Fragrance Company 5 yıl içerisinde üretmekte olduğu hammadde sayısını artırmayı hedefliyor ve 2015 sonunda MG International Ingredients olarak hammaddeleri ayrı bir yapı içerisinde dünya çapında satışa sunacak.

SANAT VE ÜRETİM İÇ İÇE

Teknolojik yatırımın yanında MG International Fragrance Company’nin üretim tesislerinde, kendine özgü mimari tasarımı olan 7 bina, içeriden kapalı alanlar arasında köprü geçişlerle bağlanarak tek bir avlu etrafında toplanıyor. Fabrika çalışanları ve MG International Fragrance Company’nin misafirleri bu sanat ve üretimin iç içe ve üretilen yüzlerce çeşit farklı kokunun esintisiyle birlikte yaşama şansı buluyorlar. Ayrıca, şirket bir dekorasyon duvar kütüphanesi ve koku müzesine sahip.

İHA


"65 Milyon Dolarlık Dev Üretim Tesisi!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap