7. İnşaat ve Konut Konferansı'nda sektörün nabzı tutuldu

İnşaat sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı 7. İnşaat ve Konut Konferansı, bugün düzenlendi. Konferansta önemli mesajlar aktarıldı.

15 January 2019
7. İnşaat ve Konut Konferansı'nda sektörün nabzı tutuldu 7. İnşaat ve Konut Konferansı, bugün İstanbul'da düzenlendi. İlk kez 2012'de düzenlenen ve düzenlenmeye başlandığı yıldan itibaren binlerce şirketi ağırlayan konferansa bu yıl da yoğun katılım gerçekleşti.

Konferansta konuşma yapan Eventuum Genel Müdürü Pınar Kopuz, bu yıl yedincisini düzenledikleri konferansta ekonomiye yöne veren kurumlardan yine çok değerli katılımcıları ağırladıklarını belirterek, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da konferansımızın özellikle sektörün ve ekonomimizin içinden geçtiği bu sıkıntılı süreçte yatırımcı, uygulamacı ve tüm karar vericileri bir araya getirerek bilgi paylaşımı ve bu dönemde en çok ihtiyaç duyulan işbirliği fırsatlarına zemin oluşturduğuna inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

"YENİ BİR SİSTEM ŞART"

Konferansın açılış konuşmasını yapan İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, sektöre yeni bir açılım getirilmesinin gerekliliğinden bahsetti. 2018 yılının ikinci yarısında yaşanan ekonomik olumsuzlukların sonucunda tüm risklerin yapı müteahhitleri tarafından üstlendiğini belirten Durbakayım, "İNDER olarak son iki yıldan bu yana proje risklerin sadece müteahhitler tarafından taşınmasının istenmeyen mağduriyetlere yol açabileceğini ifade ettik. Geçtiğimiz 6 aylık sürede maalesef bunun gerçekleştiğini izlerken, uyarılarımızda haklı olduğumuzu da gördük. Bu nedenle önümüzdeki dönemlerde tüketici mağduriyeti yaşanmaması için yeni bir sistemin şart olduğunun altını bir kez daha çiziyorum" şeklinde konuştu.

"BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRELİM İSTEDİK"

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur da konferansta bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Nef Global markalarından bahseden Timur, "Nef İsmini koyarken global bir marka olmayı düşünerek her dilde kolay telaffuz edilecek bir isim seçtik. Gayemiz bu sektörün uluslararası bir markası yok, biz buna talip olabilir miyiz idi. Bürokratik süreçlerin uzunluğu ve zorluğu nedeniyle yurtdışında tek başına proje geliştirebilmek zor bunu biliyorduk. Baktığınızda dünyada proje geliştiriciler hep yerel firmalar. Amerika’nın en büyük markası sadece 4 ya da 5 eyalette proje geliştiriyor. Sektörümüz sanayi devrimi yaşamadığı ve kul işi bir sektör olduğu için ölçeklendirilemiyor. Ama biz bir ilki gerçekleştirelim istedik. Hedefimiz 2023’te 10 ayrı dünya metropolünde olmak" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Nef'in New York'taki projesi satışa çıkıyor

Nef'in New York'taki projesi satışa çıkıyor

Brooklyn'de kurulan Nef Saint Marks Place projesinde satış süreci başlıyor.

08 January 2021


Folkart Yapı, Konak'ta yeni proje geliştirecek

Folkart Yapı, Konak'ta yeni proje geliştirecek

İzmir'de birçok konut projesi geliştiren Folkart'ın yeni proje hazırlığında olduğu bildirildi.

25 September 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum