80 Yıllık Eski Galata Köprüsü Kaderine Terk Edildi

İstanbul Fatih'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Aralık 2015
80 Yıllık Eski Galata Köprüsü Kaderine Terk Edildi

16 Mayıs 1992'de bir lokantada çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ve onarıldıktan sonra Ayvansaray-Hasköy arasına çekine Eski Galata Köprüsü adeta kaderine mahkum edildi...

İstanbul'da eski Galata Köprüsü kaderine terk edildi. İstanbul'a 80 yıl hizmet ettikten sonra 16 Mayıs 1992 yılında alt katında bulunan bir lokantada çıkan yangın sonrası büyük hasar göre eski Galata Köprüsü onarıldıktan sonra Ayvansaray-Hasköy arasına çekilmişti.

galata köprüsü 1

E-5 karayolunun geçtiği Haliç Köprüsü'nün onarımı sırasında trafik sıkışıklığına çözüm olması için 2002 yılında tekrar hizmete açılmış ve faydalı olmuştu.

Haliç'teki su sirkülasyonunu engellediği için ortada bulunan bölümü açık halde yıllardır bekleyen 80 yıllık köprünün 2012 yılında söküleceği açıklanmıştı.

Ancak Eski Galata köprüsü yolcu vapurlarının Eyüp'e geçişine engel olduğu ve su sirkülasyonunu önleyerek Haliç'in temizlenmesi çalışmalarına engel olduğu gerekçesiyle 7 Ekim 2012 yılında tekrar yaya ve araç trafiğine kapatılmış, sökülerek yerinden kaldırılacağı belirtilmişti.

galata köprüsü 2

Bu açıklamanın üzerinden 3 yıldan fazla geçmesine rağmen orta bölümü açık bırakılan köprünün sökülmesi yada başka bir yere taşınmasıyla ilgili bugüne kadar bir çalışma yapılmadı.

Fakat aradan 3 yıl geçmesine rağmen herhangi bir çalışma yapılmadı. Eski Galata Köprüsü'nün Hasköy tarafındaki girişi ve ilk duba otopark olarak kullanılıyor.



HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat