840 Milyonluk Gökdelenlerin Müteahhidi Belli Oldu

İstanbul Finans Merkezi’nde yükselecek ve 840 milyon liraya mal olacak gökdelenleri inşa edecek müteahhit firması belli oldu.

06 Kasım 2014
840 Milyonluk Gökdelenlerin Müteahhidi Belli Oldu

İstanbul Finans Merkezi’nde yükselecek ve 840 milyon liraya mal olacak gökdelenleri inşa edecek müteahhit firması belli oldu.

Halkbank’ın kuruluşu Halk GYO A.Ş.'nin, İstanbul Finans Merkezi’nde yaptıracağı 2 gökdelen için ÇED süreci başlatıldı.

Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürlüğü, Küçükbakkalköy 3328 ada 4 ve 11 nolu parsellerde Halkbank'ın kuruluşu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Halk GYO A.Ş.) tarafından yapılması planlanan, İstanbul Finans Merkezi kapsamındaki alışveriş, ofis ve ticari alan projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin başlatıldığını duyurdu.

Gökdelenlerle ilgili olarak 'Nihai Proje Tanıtım Dosyası'nda işin tanımı şöyle yapıldı:

Yapılması planlanan projede, AVM, ticari alanlar, kiralık ofis alanları, kişisel bakım/aksesuar, kafeteryalar, toplantı salonları, oditoryum, data merkezi, kapalı otopark ve Halkbank Genel Müdürlüğü'nün ihtiyaçlarını karşılamak üzere ayrılmış alanlardan oluşacaktır

AKDENİZ İNŞAAT YAPACAK

Proje bedeli 840 milyon lira olarak hesaplanan gökdelenlerin yapılacağı parsellerden biri 16 bin 231 metrekare, diğeri ise 12 bin 236 metrekare büyüklüğünde. İstanbul Boğazı'nı geçen otoyolların kesiştiği noktada bulunan söz konusu arazi ile ilgili tanıtım dosyasında şu bilgilere yer verildi:

Arazi Halk GYO A.Ş.’ye ait olup, hafriyat işlemleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından müşavir firma olarak Emlak Konut GYO A.Ş. görevlendirilmiş olup, Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından yüklenici firma olarak Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. belirlenmiştir” Akdeniz İnşaat firması, müteahhit Ali Ağaoğlu’nun firmalarından biri.

''BENZERLERİNDEN BÜYÜK OLACAK''

Yurt gazetesinden Mehmet Demirkaya'nın haberine göre; projenin yer seçiminde, başta ekonomik nedenler olmakla beraber, imar durumunun uygun olması, mülkiyetin faaliyet sahibine ait olması, bölgenin finans merkezi olması, ulaşım için uygun olması ve bölgede eğitilmiş kalifiye işçi bulabilme olanağının etkili olduğu vurgulanan dosya bilgisinde daha sonra şöyle bir kıyas yapıldı:

Söz konusu proje ile beraber New York, Londra ve Dubai’de yer alan mevcut finans merkezlerinden daha büyük bir finans merkezi inşa edilecek olup, İstanbul uluslararası bir finans merkezi haline getirilecektirHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar’a bağlı Sığacık Mahallesi’ndeki arsa, 15.3 milyon TL’ye ihale yöntemiyle satışa çı

17 Ekim 2017


Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Eroğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul Seyrantepe’de hayata geçirilen projesi Skyland İstanbul’da of

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.