Adana Güney Çevre Yolu Projesi Haftaya İhaye Çıkıyor

150 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Adana Güney Çevre Yolu projesi bir hafta içinde ihaleye çıkmaya hazırlanıyor…

01 Şubat 2016
Adana Güney Çevre Yolu Projesi Haftaya İhaye Çıkıyor

150 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Adana Güney Çevre Yolu projesi bir hafta içinde ihaleye çıkmaya hazırlanıyor…

Güney Çevre Yolu projesi bir hafta içinde ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. 150 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Güney Çevre Yolu projesi toplam 29 kilometre uzunluğa sahip.

AK Parti 74. İl Danışma Meclisi Toplantısı konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana’da planladıkları projeleri açıkladı.

Tahmini maliyeti 150 milyon TL olan Adana Güney Çevre Yolu’nun 1 hafta içinde ihaleye çıkacağına belirten Sarı, 29 kilometre uzunluğunda olan yolun, Karaisalı kavşağından başlayarak Karataş yolunu kesip Seyhan Nehrini geçeceğini, İncirlik semtini 2 kilometre geçtikten sonra tekrar D-400 karayoluna bağlanacağını söyledi.

SARIÇAM’A 850 KONUT
Toplu Konut İdaresi TOKİ'den de müjdeler getirdiğini belirten Bakan Sarı, şunları kaydetti, “Sarıçam Buruk Mahallesi’nde 825 adet konut, ticaret birimleri ve mescit ihalesi şşubat ayında yapılacak. Proje; yaklaşık 170 bin metrekare üzerine konumlanacak, 3, 4 ve 5 katlı yapılardan oluşacak. 2+1 konut tipinde 350 adet konutumuzun emekli vatandaşlarımıza ayrılacak. Aynı bölgede 286 adet konuta yönelik proje çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. İhale süreci en yakın zamanda başlatılacak. Bununla birlikte 24 derslikli ilköğretim okulu, kreş, cami, mescit, ticaret merkezi, büfe, kafe, sergi salonu ve kültür merkezi uygulamaları da planlanmaktadır. Yine aynı bölgede imar planı çalışmaları devam eden ve yaklaşık 500 bin metrekarelik konut alanında, ilk etapta yaklaşık 650 konut olmak üzere yaklaşık 4 bin konut üretilmesi planlanıyor. Müjdelerimiz bununla sona ermiyor. Adana Ceyhan ilçesi Küçükkırım bölgesinde, 499 konut daha yapılacak. İhale süreci başlıyor” dedi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


İkitelli Şehir Hastanesi'nin açılış tarihi belli oldu

İkitelli Şehir Hastanesi'nin açılış tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İkitelli Şehir Hastanesi'nin kredi anlaşma tören

22 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat