İlgili Haberler

Adana Koza Park Center Projesi!

Adana Koza Park Center Projesi!

22 September 2015

Adana Koza Park nerede sorusunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz

Dreamtown Adana 11 Mayıs’ta Satışta

Dreamtown Adana 11 Mayıs’ta Satışta

06 May 2014

Adana Seyhan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Adana Defterdarlığı’ndan Satılık Arsa

Adana Defterdarlığı’ndan Satılık Arsa

15 February 2016

Adana Seyhan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Adana Çukurova Belediyesi'nden Satılık Arsa

Adana Çukurova Belediyesi'nden Satılık Arsa

28 November 2016

Çukurova Belediyesi 3 bin metrekarelik arsasını 6 milyon TL'ye satışa çıkarıyor. İşte detayları...

Adana Yüreğir Toki Evleri İhalesi Bugün

Adana Yüreğir Toki Evleri İhalesi Bugün

22 June 2016

888 konutluk Adana Yüreğir Karşıyaka Toki Evleri bugün saat 15:00’da ihaleye çıkıyor...

Adana Seyhan İsmetpaşa Toki Evleri İhalesi Bugün

Adana Seyhan İsmetpaşa Toki Evleri İhalesi Bugün

19 July 2016

Adana Seyhan İsmetpaşa Toki Evleri bugün ihaleye çıkıyor. Bin 202 konutluk projenin 720 günde tamamlanması hedefleniyor...

Toki Adana Yüreğir Havutlu Evleri İhalesi Bugün

Toki Adana Yüreğir Havutlu Evleri İhalesi Bugün

30 November 2016

Toplam 283 adet konuttan meydana gelen Toki Adana Yüreğir Havutlu Evleri bugün ihaleye çıkıyor...

Adana Seyhan'da Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Adana Seyhan'da Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

11 Mart 2017

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Adana Seyhan ilçesinde yer alan bazı alanlar kentsel dönüşüm alanı ilan edildi...

Adana Hakkında

Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri olan Adana, Akdeniz Şehri'nde ve Seyhan Nehri kıyılarında konumlanmaktadır. Binlerce yıl geriye dayanan yerleşim geçmişinin yanı sıra Cumhuriyet döneminde, özellikle tarım sanayinin gelişimiyle paralel olarak muazzam bir değişim ve gelişim süreci geçirmeye başlamıştır.

Son yıllarda Adana'da, emlak piyasası alanında yapılan atılımlar kamuoyunun dikkatini çekti. Türkiye'nin bütün büyük şehirlerinde olduğu gibi eski ruhsuz mimariden tek bir bakışla dahi ayrılabilen modern ve estetik yapılar çoğaldı.

Adana'da gerek toplu konut idaresi ve gerekse özel inşaatçı firmalar tarafından gerçekleştirilen pek çok yeni konut projeleri bulunmaktadır. Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Adana Konut Projeleri sayfasından Adana'daki bütün konut projelerini inceleyebilir, projeleri birbirleriyle karşılaştırarak en iyi yatırım planını siz çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak yeni çıkan konut projelerinden de ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Adana Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak kabul edildiği takdirde Adana konut satış fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %220 oranında bir yükseliş gösterdiği tespit edilmiştir.

2003 yılında 38 bin TL seviyesinde seyreden Adana satılık ev fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli artış sağlayıp değer kazanarak 60 bin TL düzeyine ulaşmıştır. 2009 yılında yaşanan kısmi bir düşüşün ardından 55 bin TL dolaylarına gerileyen Adana satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreği itibariyle 125 bin TL düzeyinden alıcı bulmaya başlamıştır.

Adana Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak kabul edildiği takdirde Adana konut kira fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %340 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

2003 yılında 120 TL seviyesinde seyreden Adana kiralık ev fiyatları, 2008 yılına kadar yükseliş gösterip değer kazanarak 320 TL civarına yerleşmiştir. 2009 yılında yaşanan ani ve kısmi bir düşüşün ardından 280 TL seviyesine gerileyen Adana kiralık daire fiyatları, 2010 yılının ilk çeyreğinden itibaren tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreği itibariyle 550 TL seviyesinden kiracı bulmaya başlamıştır.

Adana Yatırıma Uygun Mudur?
Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olması, büyük yazarlara ilham veren bereketli doğası ve insanlarının inci taneleri değerinde alın teri, tarihi ve doğal güzellikleri, kısa sayılabilecek yatırım geri dönüş (amortisman) süresi ve il sınırlarında gerçekleştirilmekte olan konut projeleri göz önüne alındığında Adana'nın yatırıma uygun olduğu söylenebilir.

Adana Gayrimenkul Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak kabul edildiği takdirde Adana'da yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu tespit edilmiştir.

Adana Popülasyon
Yaklaşık 2 milyon 200 bin kişinin ikamet ettiği Adana'nın nüfusunun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ila 40 yaş arasına denk gelmektedir. Adana sakinlerinin %62'lik bir kısmı evli iken geriye kalan %35'lik bir kesimi ise bekardır. Sosyoekonomik açıdan incelendiğinde ise Adanalıların (B-) olarak nitelendirilen alt orta gelir seviyesine mensup olduğu tespit edilmiştir.

Adana Ulaşım
Karayolu, havayolu, demiryolu ve denizyolu ulaşım imkanlarının hepsinin bulunduğu Adana'da Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli yerlerine gemi seferleri düzenlenen bir liman, ülkenin her tarafına bağlanan bir tren hattı, yine ülkenin ve dünyanın her tarafına ulaşım sağlanan bir havalimanı ve şehir içi merkezler ile taşra ilçelerini birbirine bağlayan otobüsler, minibüsler, dolmuşlar, taksiler mevcuttur.

Adana'daki Önemli Hastaneler
- Dr. Aşkım Tüfekçi, Balcalı Eğitim ve Araştırma, Numune Eğitim ve Araştırma, Başkent Yüreğir, Seyhan Araştırma ve Uygulama, Adana Devlet, Tarsus Sosyal Güvenlik Kurumu, Ceyhan ve Tarsus hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Özel Adana, Adana Medline, Ortadoğu, Adana Metro, Acıbadem Adana, Avrupa Hospital, Özel Güney, Ortopedia, Çınar, Marsa Kadın Doğum ve Çocuk ve AlgoMed hastaneleri gibi özel hastaneler Adana'daki önemli hastaneler arasındadır.

Adana'daki Önemli Okullar
- Özel Dev, Doğankent, Sevgi, Mehmetçik, Saklıkent, Papatya, Doğuş Çocuk ve Hamidiye anaokulları gibi anaokulları
- Akören, Atatürk, Boztahta, Dünyadibi, Azızlı, Aydınlar, Yassıçalı, Yukarı Keçili, Yeniköy ve Zerdali Sakıztepe ilkokulları gibi ilkokullar
- Dölekli, Botaş, Akşemsettin, DSİ Baraj, Belenköy, Ormancık, Oruçlu, Beydemir, Bucak ve Tuzla ortaokulları gibi ortaokullar
- Adana Fen, Seyhan İMKB Fen, Kozan Kazım Karabekir, Seyhan Rotary Anadolu, TOKİ Köprülü Anadolu, Adana Kız, Melikşah Anadolu ve Adana İmam Hatip liseleri gibi liseler
- Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi Adana'daki önemli okullar arasındadır.

Adana'daki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Gönül Kahvesi AVM
- M1 Adana AVM
- CarrefourSa AVM
- Optimum Outlet AVM
- M1 Merkez AVM
- ParkAdana AVM
- Real AVM
- Galleria AVM Adana'daki önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı