Adana Sarıçam Buruk Toki Kura Çekilişi Bugün

03 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Adana Sarıçam Buruk Toki Kura Çekilişi Bugün
Adana Sarıçam Buruk Toki Evleri kura çekilişi bugün saat 10:00’da Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda yapılacak.

Emeklilere özel hayata geçirilen projede kapsamında yapılan 300 konut, bugün ki kura çekilişi sonucu sahiplerini bulacak.

ADANA SARIÇAM BURUK TOKİ KURA SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

300 KONUT İÇİN 8 BİN 133 KİŞİ BAŞVURDU
300 konut için 8 bin 133 kişinin başvuruda bulunduğuAdana Sarıçam Buruk Mahallesi Toki Evleri kura çekilişi sonrası ev almaya hak kazanamayanların başvuru bedelleri 6 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alınabilecek.

SÖZLEŞME İMZALANMASI
Adana Buruk Toki Evleri kura çekilişi sonrası konut almaya hak kazanan emekli vatandaşlar Toki tarafından belirlenen gün ve saatte Ziraat Bankası Sarıçam şubesinde gayrimenkul satış sözlemesi imzalayacak.

Sözleşme imzalama aşamasında;
1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Adana il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi gerekiyor.
 
OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ
-Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor.
-Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranıyor. Alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshediliyor.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal ediliyor.
-Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydediliyor ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade ediliyor.
HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

"Adana Sarıçam Buruk Toki Kura Çekilişi Bugün" haberine ait yorum yok

Yorum Yap