Adana Şehir Hastanesi’nde sona yaklaşıldı

Toplam 300 yatak kapasiteli ana binasıyla, hastalar için her türlü konforun düşünüldüğü Adana Şehir Hastanesi’nin bölgenin ve Ortadoğu'nun sağlık üssü olması planlanıyor.

07 September 2017
Adana Şehir Hastanesi’nde sona yaklaşıldı ‘Kamu-özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği proje’ olarak tanımlanan şehir hastanelerinden biri olan Adana Şehir Hastanesinde sona yaklaşıldı.

Merkez Yüreğir ilçesinde binlerce metrekare alanda inşaat çalışması tamamlanan şehir hastanesinin, VIP odalarından bekleme salonlarına, ameliyathanelerinden polikliniklerine ve yoğun bakım ünitelerine kadar her alanı özenle tasarlanıyor.

Dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiçbir aksama olmadan sürdürebilecek olan hastanede hasta ne sayılı günler kaldı.

Hastanenin ana binasında bulunan 4 blokta hazırlanan içerisinde mutfağın yer aldığı VIP odaları, sağladığı konforla binanın en dikkat çekici alanları arasında dikkat çekiyor. Hasta odasının yanı sıra dinlenme ve toplantı odası ile 3 banyonun yer aldığı odalar, 5 yıldızlı otellerin adeta ‘kral dairelerini’ hatırlatıyor.

Her türlü konfor düşünülerek hazırlanan odalarda, hasta ve refakatçilere lüks hizmet imkânıyla sağlık hizmeti verilmesi hedefleniyor. Aynı kampüs içerisinde bin 300 yataklı ana bina ile birlikte 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri merkezi yer alan şehir hastanesinin bölgenin ve Ortadoğu'nun sağlık üssü olması amaçlanıyor.

“SADECE ADANA’YA DEĞİL BÖLGEYE HİZMET EDECEK”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, tarafından yapılan açıklamada, bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesinin kent için yapılmış en önemli ve güzel yatırımlardan biri olduğunu belirtildi.

Adana Şehir Hastanesinin bölgenin en büyük sağlık merkezi olduğunun altını çizen Demirtaş, "Sadece Adana'ya değil, bölgeye hizmet edecek. Sağlık turizmi açısından da kente büyük katkı sağlayacak. Şu an inşaat bitti, temizlikleri ve son rötuşları yapılıyor. Kısmet olursa 15 ya da 18 Eylül'den sonra hasta kabulüne başlayacağız. Daha sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı yapılacak” diye konuştu.
Demirtaş, buranın hem fizik tedavi ve rehabilitasyon, genel cerrahi, kalp damar gibi bütün branşları içerisinde barındıran bir kompleks olduğunu kaydetti.

Vali Demirtaş, Adana Şehir Hastanesinin 5 yıldızlı otel ayarında bir hastane ve muhteşem bir eser olduğunu söyledi. Demirtaş, "Odalar bir ve iki kişilik şekilde düzenlenmiş. Adana Şehir Hastanesi kente büyük katkı sağlayacak. Vatandaşlarımız, temiz, kaliteli bir şekilde sağlık hizmeti alacak. Hastane ekonomik ve sosyal anlamda kazanç olacak” diye ekledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

İstihdamı ve sanayiyi desteklemek amacıyla yürürlüğe konulan Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Bed

09 November 2018


Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

UNESCO mirası Kapadokya’da Peribacaları etrafında yapılan kaçak yapılar Çevre ve Şehircilik Bakanı M

06 November 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum