• Diğer Haberler
  • Adana Yüreğir’de Taziye Evleri’nin Sayısı Artıyor!

Adana Yüreğir’de Taziye Evleri’nin Sayısı Artıyor!

Adana Yüreğir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Ekim 2015
Adana Yüreğir’de Taziye Evleri’nin Sayısı Artıyor!

11 adet kültür evi ve Adana'nın en büyük Kültür Merkezi'ni tamamlayarak hizmete sunan Yüreğir Belediyesi taziye evlerinin sayısını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor...

Yüreğir’e kalıcı eserler kazandırmayı ilke edinen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, çalışmalarını sürdürüyor. 11 adet kültür evi ve Adana'nın en büyük Kültür Merkezi'ni tamamlayarak hizmete sunan Başkan Çelikcan, vatandaşların taziyelerini daha rahat ortamda yapmaları amacıyla ilçede taziye evi sayısını da çoğaltıyor.

Vatandaşların en acılı günlerinde yanında olmak ve acılarını paylaşmak için Yüreğir'de taziye evlerini yaptıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Çalışmalarımızı halkımızın talep ve ihtiyaçlarına göre yapıyoruz. Vatandaşlarımız kışın soğukta yazın sıcakta dışarıya konan sandalyeler yerine mahallelerimize yaptığımız taziye evlerimizde ferah ortamlarda misafirlerini ağırlayıp taziyelerini yapıyorlar" şeklinde konuştu.

Anadolu Mahallesinde de yeni bir taziye evini tamamlamak üzere olduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Anadolu Mahallemize yapacağımız taziye evi bölgede önemli bir eksikliği giderecektir. 160 metrekare kapalı alan ve 100 metrekare de açık alanı bulunan taziye evi yakın zamanda hizmete açılıp vatandaşların emrine sunulacaktır. İçerisinde mutfağı ve tuvaleti de olan taziye evinde vatandaşlarımız rahat bir şekilde taziyelerini yapabileceklerdir" dedi.

Gelenek ve göreneklerin yaşatılmasında taziye evlerinin oldukça önemli mekânlar haline geldiğini belirten Başkan Çelikcan, “Hizmete açtığımız taziye evlerinde vatandaşlarımız artık o zor günlerinde misafirlerini daha iyi şartlarda ağırlıyor. Şu ana kadar, Yenidoğan, 19 Mayıs, Levent, Çamlıbel, Koza, Kiremithane, Özgür, Yeşilbağlar ve Yunus Emre Mahallelerinde Taziye evlerini hizmete açtık. Yenilerini de tamamlayarak hizmete açacağız" şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat