Adım İstanbul Resmen Satışta

12 Kasım 2015
PAYLAŞ
Adım İstanbul Resmen Satışta

Başakşehir Kayaşehir'de hayata geçirilen Adım İstanbul projesinde resmi satışlar başladı. Adım İstanbul fiyatları 452 bin TL'den başlıyor...

Emlak Konut GYO güvencesiyle İnteya İntes ve EYG Grup ortaklığında Başakşehir Kayaşehir'de hayata geçirilen Adım İstanbul projesinde resmi satışlar başladı. Toplam 615 konuttan oluşan Adım İstanbul projesinde 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçenekleri yer alıyor.

Adım İstanbul FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MİNİMUM 452 BİN TL

Adım İstanbul fiyatları 452 bin TL'den başlıyor, 1 milyon 488 bin TL'ye kadar yükseliyor. İki farklı ödeme seçeneği bulunan Adım İstanbul projesinde birinci seçeneğe göre yüzde 25'i peşin kalanı banka kredisi, ikinci seçeneğe göre ise yüzde 50 peşin kalanı 24 ay vade farksız taksitlendirilebiliyor.

TİCARİ ÜNİTELER SENEYE SATIŞTA

Adım İstanbul projesinde konutların yanı sıra 120 adet ticari birim yer alıyor. Adım İstanbul ticari birimlerinin 2016 yılında Emlak Konut GYO tarafından ihaleyle satışa çıkması planlanıyor.

Adım İstanbul projesinin sosyal olanakları arasında fitness merkezi, yüzme havuzu, hamam, sauna, cafe, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve spor alanları gibi birçok imkan yer alıyor.

Kayaşehir'in İstanbul'un gelişen semtleri arasında önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken EYG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, " Kayaşehir'de 88 bin konut ve 300 bin nüfus var. Konut stoğu yüzde yüz artmak zorunda. Başakşehir'in merkezi Kayaşehir'e doğru kayıyor. Kayaşehir'in merkezide Adım İstanbul olsun istedik." dedi.

Çelik, " Kayaşehir projemiz 2 etaptan oluşuyordu. Birinci etap Evvel İstanbul'du. Evvel İstanbul'un yüzde 90'ını sattık. İkinci etabı ise Adım İstanbul. Adım İstanbul projemizinde resmi satışlarına bugünden itibaren başlıyor." ifadesinde bulundu.

Kayaşehir'de Emlak Konut GYO olarak 12 bin 500 bağımsız bölüm geliştirdiklerini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, " Adım İstanbul projeside bu 12 bin bağımsız bölümün içinde. Bu projemiz iki etaptan oluşuyor. Birinci etabı Evvel İstanbul, ikinci etabı ise Adım İstanbul. İnteya İntes ve EYG ortaklığı bize bu proje için 726 milyon TL gelir ve 188 milyon TL idare payı taahhüt ettiler. Ben bu rakamları da aşacağımızı düşünüyorum." dedi. Ekim sonu itibariyle 5.7 milyar ciro elde ettiklerini söyleyen Kurum, "5.7 milyar ciroya ulaştık. Bağımsız birim sayımız ise 8 bin 800 adet. Bu da 1 milyon 200 bin metrekareye tekabül ediyor. Yıl sonuna kadar 12 bin bağımsız birim satışı hedefliyorduk. Seçim sonrası piyasanın canlanmasıyla bu hedefimize rahatlıkla ulaşacağımızı düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

SATIŞIN YÜZDE 20'Sİ YABANCIYA

5.7 milyar TL cironun yüzde 20'sini yabancıların oluşturduğunu söyleyen Kurum, " Toplam satışımızın yüzde 20'sini yabancıya yaptık. Bu 1 milyar TL ihracat demek. Türkiye'de bu yıl yabancıya 15 bin bağımsız bölüm satıldı. Bunun yüzde 10'unu biz sattık." dedi.

İSTANBUL'DA 5 MİLYON METREKARE ARSA STOĞU

Her gruba hitap eden projeler geliştirdiklerine dikkat çeken Kurum, " Bugüne kadar aldığımız 14 milyar TL'ye ulaştı. Gelirimizin yüzde 90'ını yeni arsa ve projelere yatırıyoruz. İstanbul'da da Üsküdar, Kağıthane, Zeytinburnu ve Başakşehir'in de içinde bulunduğu toplam 5 milyon metrekare arsa stoğumuz var." ifadelerini kullandı.

Haber: Şengül KIRMIZITAŞ


"Adım İstanbul Resmen Satışta" haberine ait 2 yorum

Günay Cakirer

16 Feb 2017, 13:59

Selamlar , beni Proje Hakkinda Bilgilendirirseniz sevinirim. - insaat su an hangi asamada ve ne Zaman Tamamlanacak ? - 1+1 ve 2+1 dairelerinizin fiyat Bilgileri - Tapu islemlerini , detayli nasil ? - ödeme kosullari ? saygilarla Günay Cakirer

Ece

16 Feb 2017, 18:24

Günay bey, konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi proje satış ofisinden alabilirsiniz.

Yorum Yap