Adres Değişikliği İçin Son Gün!

Güncel adresini değiştiremeyenler için son tarih bugün... Bu sebeple ikamet ettiği bölgede oy kullanmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.

28 Ağustos 2015
Adres Değişikliği İçin Son Gün!

Güncel adresini değiştiremeyenler için son tarih bugün... Bu sebeple ikamet ettiği bölgede oy kullanmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.

1 Kasım tarihinde yapılacak milletvekili seçimlerinde oy kullanmak isteyen vatandaşların bugün mesai bitimine kadar adres değişikliği için başvurmaları gerekiyor. Ayrıca muhtarlıklarda 2 Eylül günü askıya çıkarılacak seçmen listesinde ismini bulamayan vatandaşların, elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgeleri ibraz etmeleri istenecek.

Seçmen Listeleri hakkında bilgi veren İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Turan Arık, 26. dönem Milletvekili Genel Seçiminde kullanılmak üzere seçmen kütüğünün güncelleştirilmesine yönelik muhtarlık bölgesi askı listeleri, 2 Eylül Çarşamba günü saat 08.00’de askıya çıkarılacak, 10 Eylül Perşembe günü saat 17.00’de askıdan indirilecek ve 20 Eylül tarihinde kesinleştirilecektir” dedi.

Seçmen listelerinde ismi bulunmayan vatandaşların yapmaları gerekenleri anlatan Arık, “Muhtarlık bölgesi askı listelerinin dökümünün yapıldığı 31 Ağustos Pazartesi günü ile askı listelerinin indirilme tarihi olan 10 Eylül Perşembe günleri arasında askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listelerinde kayıtlı olan seçmenlerden kayıtlarında yanlışlık veya eksiklik ya da nüfus olay bilgisi değişikliği bulunanlar veya askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren ve seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayanlar bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. Maddesinde belirtilenler İlçe Nüfus Müdürlüklerine müracaat edeceklerdir. Bu kapsamda yapılan müracaatlarda kişilerden elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgeleri ibraz etmeleri istenecektir. Söz konusu belgeler incelecek, bir engel olmaması halinde adres beyanı tescil edilecektir. Bu madde kapsamında imzalı ve onaylı adres beyan formu ile eki belgelerin birer örneği ilgililere verilerek İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına müracaat etmeleri gerektiği belirtilecektir” şeklinde konuştu.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat