Ağaoğlu Central Park İstanbul Satışa Çıktı

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Mart 2016
Ağaoğlu Central Park İstanbul Satışa Çıktı

Ağaoğlu tarafından Bakırköy’de Veliefendi Hipodrumu’nun karşısında konumlanan Central Park İstanbul projesinde satışlar başladı. Central Park İstanbul fiyatları 6 bin 800 dolardan başlıyor...

Aralık 2013’te yargıtay kararı ile durdurulan Bakırköy 46 projesi 2 yıl aradan sonra Central Park İstanbul adıyla yeniden satışa çıktı.

Yepyeni bir konseptte yeniden görücüye çıkan Central Park İstanbul yarın ki Cityscape Turkey 2016 fuarında yerli ve yabancı müşterilerle buluşacak.

Bakırköy’de Veliefendi Hipodrumu’nun hemen karşısında konumlanan Ağaoğlu Central Park İstanbul projesi 73 bin 650 metrekare alan üzerinde yükseliyor.

Toplam bin 155 konuttan oluşan Central Park İstanbul Bakırköy projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 4,5+1 daire seçenekleri yer alıyor. Projede normal dairelerin yanı sıra 12 adet de villa yer alıyor.

METREKARESİ 6 BİN 800 DOLAR
Central Park İstanbul fiyatları metrekare bazında 6 bin 800 dolardan başlıyor. Lansmana özel yüzde 15 indirim fırsatının sunulduğu projede yüzde 10 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Vade farksız taksit imkanının sunulduğu Central Park İstanbul projesinde taksit ödemelerinde dolar 2.80’e sabitleniyor.

24 AY SONRA YAŞAM BAŞLIYOR
24 ay sonra konut teslimleri yapılması planlanan Central Park İstanbul projesinin sosyal olanakları arasında ise havuz, güvenlik, fitness salonu, otopark, sauna, çocuk oyun alanları ve spor alanları gibi birçok imkan yer alıyor. Projede tüm bloklar 3. kattan itibaren deniz manzarasını görüyor.

BİR KAZAYA UĞRAMIŞTIK AMA KURTULDUK
Bakırköy 46 projesinin kendi hayatında en büyük dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Bugüne kadar 35 binin üzerinde konut yaptık. Herkese de kazandırdık. Her bir proje benim çocuğum ama Bakırköy 46 projesinin yani Central Park İstanbul projesinin yeri bende çok farklı. Bu proje benim hayatımdaki en büyük dönüm noktasıydı. Bir kazaya uğramıştık ama kurtulduk” dedi.

MALİYETİ DE FİYATI DA KATLANDI
Bakırköy 46 projesinin üzerinden 2 yıl geçtiğini hatırlatan Ağaoğlu, 2 yılda projenin çok hızlı bir değer artışı yaşadığını söyledi. Ağoğlu, “Proje 2 yıl durdu. 2 yılda bölge çok gelişti. En başta Central Şehir Parkı geldi. Yine marmaray projemizin hemen önünden geçiyor. Tüp geçit de buradan geçiyor. Bölge 2 yılda çok hızlı bir değişim yaşadı. Biz de projeyi maliyet açısından katladık. Yepyeni bir konseptte çok daha kaliteli bir proje ile yeniden satışa çıktık. Maliyetler arttı, bunlar satış rakamlarına da yansıdı” dedi.

PUSLU HAVADA REKOR BEKLİYORUZ
Son günlerde ülkede yaşanan terör olaylarına atıfta bulunarak puslu havalar yaşıyoruz diyen Ağaoğlu, “Puslu havallarda biz hep böyle çıkışlar yaparız. Talihsiz olayların yaşandığı bu günlerde kabuğumuza çekilmeyeceğiz. Çünkü onların istediği de ülkede karamsar bir hava yaratıp hayatı durdurmak. Ekonomi döndükçe bu olayların da üstesinden geleceğiz. Central Park İstanbul böylesi puslu bir havada bile sektöre hareret getirecek. Burada satış rekoru bekliyorum” ifadesinde bulundu.

MİLLET FAKİR KARANFİL BIRAKTI BEN ZENGİNİM GÜL BIRAKTIM
Geçtiğimiz Cumartesi günü Taksim’de yaşanan patlama ile ilgili üzüntüsünü dile getiren Ağaoğlu, “Geçtiğimiz hafta benim ortanca eşin doğum günüydü. Ona boğazda yemek sözü vermiştim. Fakat çocuğu da alıp Taksim'e gittik. 10 yıldır gitmiyordum. Bizim evlerimize kapanmamızı, kabuğumuza çekilmemizi istiyorlar. Ama bunu yapmayacağız” dedi. Ağoğlu konuşmasını, “Olayın yaşandığı yere millet fakir karanfil bırakıyor ben zenginim gül bıraktım” espirisle tamamladı.

BALON YOK
İstanbul’da konut balonu var mı sorusunu yanıtlayan Ağaoğlu, “İstanbul’un yüzde 70’ini arsa olarak görüyorum. Yapı stoğumuz var ama bunun yüzde 50’sinin acil yıkılması lazım. Bundan dolayı konutta balon var asla diyemeyiz. Ama alım gücünde bir sıkıntı olabilir. Talepte daralma yok. Kentsel dönüşüm yasası çıktı ama maalesef işlemiyor. Devlet katkısının işin içinde daha aktif olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

LANSMAN ÖNCESİ KÖRFEZ’E 25 MİLYON DOLARLIK SATIŞ
Central Park İstanbul projesinin yarın ki Cityscape Turkey Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacağını hatırlata n Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Aza Hasan Rahvalı, lansman öncesi Körfezli bir müteahhite toplam 25 milyon dolarlık satış yaptıklarını söyledi.

HEDEF 1 MİLYAR 200 MİLYON DOLAR HASILAT
Projeden 1 milyar 200 milyon dolar hasılat beklentilerinin olduğunu ifade Rahvalı, “Projemizin yatırım maliyeti 340 milyon dolar. Şu anda metrekare fiyatlarımız 6 bin 800 dolar. Proje tamamlanıncaya kadar bu rakam 10 bin doları bulacak. Projeden 1 milyar 200 milyon dolar hasılat beklentimiz var” diye konuştu.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


 İBB Sultangazi'de açık teklifle arsa satacak

İBB Sultangazi'de açık teklifle arsa satacak

İBB, Sultangazi’deki 600 metrekare konut ve ticaret imarına sahip arsasını ihale yoluyla satışa çıka

22 Ocak 2018


Horizon Life Beytepe 675 bin TL’ye 4+1 fırsatı

Horizon Life Beytepe 675 bin TL’ye 4+1 fırsatı

Koz Group imzalı Horizon Life Beytepe Ankara Çankaya’da 675 bin TL’de 4+1 konutlarında hemen teslim

20 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum