Ağaoğlu Central Park Projesi İçin Mahkemeden Açıklama

8. İdare Mahkemesi Başkanı Muhammet Ali Öztürkler, ülkede yapılan yatırıma engel olmak iddiasıyla yapılan haberlerin asılsız olduğunu, Ağaoğlu Central Park projesi için verilen durdurma kararının 'usul' yönünden verildiğini söyledi...

27 Temmuz 2016
Ağaoğlu Central Park Projesi İçin Mahkemeden Açıklama 8. İdare Mahkemesi Başkanı Muhammet Ali Öztürkler, ülkede yapılan yatırıma engel olmak iddiasıyla yapılan haberlerin asılsız olduğunu, Ağaoğlu Central Park projesi için verilen durdurma kararının 'usul' yönünden verildiğini söyledi...

Ağaoğlu İnşaat'ın Bakırköy 46 ismiyle duyurduğu proje ilk olarak 2013 yılında durdurulmuştu. Karar kalktıktan sonra projeye Central Park İstanbul ismiyle devam edilmiş ve satışlarına başlanmıştı. Ancak geçtiğimiz ay proje için ikinci kez durdurma kararı verildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası açıklamalarda bulunan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Durdurma kararlarının verdildiği süreçte yer alan toplam 7 hakim son darbe girişimi sürecinde HSYK tarafından görevden el çektirildi. Asıl amaç sadece benim şahsım da değil, iş dünyasının yatırımlarını engellemek, ekonomiyi bozmak" demişti.

Bunun üzerine durdurma kararı veren 8. İdare Mahkemesi'nin Başkanı Muhammet Ali Öztürkler açıklamada bulundu. Öztürkler, "Mahkememizce verilen en son kararın ülkemizde yapılan yatırıma engel olmak iddiası asılsızdır. İdari Yargılama Usul Kanunu'nda yer almayan bir düzenleme konusunda Danıştay 6. Dairesi'nce verilen bir kararın tüm idari yargıyı ilgilendirmesi nedeniyle dava dairelerince karara bağlanmasını sağlamaya yönelik bir usul kararı olup, adı geçen şahsın projelerine dair olumlu, olumsuz hiçbir ibare yer almamakta, işin esasına dair bir hüküm bulunmamaktadır" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kartal Park 34'te 60 ay 0 faiz fırsatı

Kartal Park 34'te 60 ay 0 faiz fırsatı

Demir Yapı Organizasyon, Hak Yapı, İsmail Demirtaş Beton işbirliği ile inşa edilen Kartal Park 34 pr

25 Eylül 2017


İBB'den satılık 5 arsa

İBB'den satılık 5 arsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim günü Eyüp, Şişli, Kurtköy ve Kartal'da bulunan 5 arsasını sat

24 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat