• Diğer Haberler
  • Ağrı Doğubayazıt’ın çehresi modern kamu binalarıyla değişiyor

Ağrı Doğubayazıt’ın çehresi modern kamu binalarıyla değişiyor

Ağrı Doğubayazıt’ta inşa çalışmaları devam eden modern kamu binaları ve lojmanlarla bölgenin görünümü modern bir çehreye kavuşacak.

03 November 2017
Ağrı Doğubayazıt’ın çehresi modern kamu binalarıyla değişiyor Ağrı Doğubayazıt ilçesinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan kaynakla başlatılan çalışmalar kapsamında, Türkiye'nin en büyük sınır kapılarından Türkiye-İran karayolundaki Gürbulak Sınır Kapısı'na yaklaşık 5 kilometre mesafede Gümrük Müdürlüğü hizmet binası ve hangar projesi hayata geçiriliyor. Sınır kapısının Türkiye tarafındaki Gürbulak köyünde ise sınır kapısında çalışan personel için 4 blok halindeki 160 daireden oluşan lojmanların yapım çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Daha modern bir ilçe görünü için devam eden çalışmalar çerçevesinde ilçe merkezinde hizmet veren İlçe Zirai Karantina Müdürlüğü ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü için aynı karayolunun Doğubayazıt çıkışında yeni bir binanın inşası da yapılıyor. Her kurumun, halen yapımına devam edilen bu binada hizmet vereceği belirtildi.

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ulaş Akhan tarafından aktarılan görüşlerde yapılan çalışmalar tamamlandığında bölgenin çehresinin değişeceği kaydedildi.

“YENİ KAMU BİNALARIYLA DAHA MODERN VE SAĞLIKLI HİZMET SUNULACAK”

Gürbulak Sınır Kapısı'nın uluslararası öneme sahip olduğunu anlatan Akhan, bölgede inşası süren yeni kamu binalarında daha modern ve sağlıklı hizmet sunulacağını belirterek, "Gürbulak Sınır Kapısı güzergâhı ilçemizin tanıtımı açısından çok önemli. Her gün binlerce araç ve insan bu güzergâhı kullanıyor. Sınır kapımızın hemen yanında inşası devam eden yeni lojmanlar ile tır parkının yanında yapımı süren Gümrük Müdürlüğü hizmet binası ve hangarı tamamlandığında ilçemizin çehresi değişecek" dedi.

Ayrıca ilçe merkezinde sınırlı alanda hizmet veren İlçe Zirai Karantina ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürlükleri için de yeni bir hizmet binası yapıldığı da aktaran Akhan, "Binaların teslimiyle hem bölgenin çehresi değişecek, hem de kurumlarımız yeni ve modern binalarda daha sağlıklı bir hizmet sunacaklar” ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum