Ahlat Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatında Son Durum!

Bitlis Ahlat'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ekim 2015
Ahlat Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatında Son Durum!

Bitlis Ahlat Kaymakanı Bülent Tekbıyıkoğlu, Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatını yerinde inceledi. İşte Ahlat Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında son durum…

Bitlis'in Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, yapımı devam etmekte olan Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan ve İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan ile birlikte Engelsiz Yaşam Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, merkez hakkında ilgililerden bilgi aldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, yapımı devam eden merkezin bitiminden sonra 63 engellinin yatılı olarak kalacağını belirterek, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca ilçemizde Yeniköprü köyü sınırları içerisinde yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi bir idari bina ve 7 villadan oluşuyor. Yaşam merkezinde 63 engellinin yatılı olarak kalacağı tesis içerisinde spor alanları, yaşamlarını dolu dolu geçirebilmeleri amacı ile sebze yetiştiriciliği için bahçeler ve kümes hayvanı beslenmesi için alanların oluşturulması planlanmıştır. Engelli vatandaşlarımızın hizmetine bir an evvel sunulması için yapımı hızlı bir şekilde devam etmektedir. 2016 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin toplam maliyeti 5 milyon 18 bin 540 TL bedelle ihale edilmiştir. Tesis bölgemizin engelli vatandaşlarımız için yapılan en modern özelliklere sahip tek tesisidir. Tesisin açılışı ile birlikte hem istihdam hem de ekonomik değer olarak ilçemize katkı sağlayacaktır. Tesis faaliyete geçtiğinde 100 kişiye istihdam olanağı sunacaktır" dedi.

Çalışanlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Tekbıyıkoğlu, daha sonra inşaat alanından ayrıldı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat