Ahlat Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatında Son Durum!

Bitlis Ahlat'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ekim 2015
Ahlat Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatında Son Durum!

Bitlis Ahlat Kaymakanı Bülent Tekbıyıkoğlu, Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatını yerinde inceledi. İşte Ahlat Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında son durum…

Bitlis'in Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, yapımı devam etmekte olan Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan ve İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan ile birlikte Engelsiz Yaşam Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, merkez hakkında ilgililerden bilgi aldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, yapımı devam eden merkezin bitiminden sonra 63 engellinin yatılı olarak kalacağını belirterek, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca ilçemizde Yeniköprü köyü sınırları içerisinde yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi bir idari bina ve 7 villadan oluşuyor. Yaşam merkezinde 63 engellinin yatılı olarak kalacağı tesis içerisinde spor alanları, yaşamlarını dolu dolu geçirebilmeleri amacı ile sebze yetiştiriciliği için bahçeler ve kümes hayvanı beslenmesi için alanların oluşturulması planlanmıştır. Engelli vatandaşlarımızın hizmetine bir an evvel sunulması için yapımı hızlı bir şekilde devam etmektedir. 2016 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin toplam maliyeti 5 milyon 18 bin 540 TL bedelle ihale edilmiştir. Tesis bölgemizin engelli vatandaşlarımız için yapılan en modern özelliklere sahip tek tesisidir. Tesisin açılışı ile birlikte hem istihdam hem de ekonomik değer olarak ilçemize katkı sağlayacaktır. Tesis faaliyete geçtiğinde 100 kişiye istihdam olanağı sunacaktır" dedi.

Çalışanlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Tekbıyıkoğlu, daha sonra inşaat alanından ayrıldı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat