AK Parti’nin Eski Karargâhı Satıldı

02 Temmuz 2014
PAYLAŞ
AK Parti’nin Eski Karargâhı Satıldı

AK Parti'nin uzun yıllar özel toplantılarını yaptığı eski karargâhı Kızılcahamam Asya Termal Otel'in satıldığı ortaya çıktı.

Bank Asya iki bağlı ortaklığındaki tüm hisselerini 132 milyon lira karşılığında satma kararı aldı. Söz konusu şirketlerden Tuna Gayrimenkul'ün bünyesinde, AK Parti'nin uzun yıllar toplantılarını yaptığı Kızılcahamam Asya Termal Otel de bulunuyor.

Bank Asya'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre; banka Tuna Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndaki hisse payının tamamını 62.8 milyon lira karşılığında satacak. Bankanın Tuna Gayrimenkul’de yüzde 24.18 hissesi var.

Banka aynı şekilde yüzde 99.93'üne sahip olduğu Nil Yönetim Hizmetleri’ndeki hisselerinin tamamını da 69.25 milyon liraya satacak. Her iki satışla ilgili olarak satış protokolleri imzalanırken, işlemlere ilişkin yasal izin ve diğer süreçler de başlatıldı.

HAZİRAN BAŞINDA AÇIKLANMIŞTI

Bank Asya iştirak ve bağlı ortaklıkları ile ilgili potansiyel satış fırsatlarının belirlenmesi, alıcı gruplarla görüşmelerin yapılması için genel müdürlüğe yetki verdiğini Haziran başında açıklamıştı.

UZUN YILLAR EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Tuna Gayrimenkul şirketi bünyesinde, Kızılcahamam Asya Termal Otel bulunuyor. Söz konusu tesis, AK Parti'nin istişare toplantılarına uzun yıllar ev sahipliği yaptı. Ancak 17-25 Aralık sonrası, AK Parti, son istişare toplantısını Afyon'da yaptı. Tuna Gayrimenkul'ün bünyesinde, yapımı devam eden üç gayrimenkul projesi daha bulunuyor. Nil Yönetim Hizmetleri şirketi ise, Asya Termal’de işletmecilik hizmeti veriyordu.


"AK Parti’nin Eski Karargâhı Satıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap