Akçansa’nın 6 Aylık Net Satış Geliri 712 Milyon Lira Oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde 712 milyon TL satış geliri elde ettiğini açıkladı.

15 Ağustos 2014
Akçansa’nın 6 Aylık Net Satış Geliri 712 Milyon Lira Oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde 712 milyon lira satış geliri elde ettiğini açıkladı.

Şirketin 2014’ün ilk yarısındaki dönem net karı ise 138 milyon lira oldu. Ciro yönüyle karşılaştırıldığında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış sağlandı.

''OLUMLU PERFORMANSIN SÜRMESİNİ BEKLİYORUZ''

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, Türkiye’de artan altyapı ve kamu yatırımlarının çimento sektörüne pozitif etki sağladığını belirterek, “2014’ün ikinci yarısında da olumlu performansın sürmesini bekliyoruz” dedi.

ALTI AYLIK FİNANSAL SONUÇLAR

Sabancı Holding ve Heidelberg Cement ortaklığıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2014 yılının altı aylık finansal sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.

712 MİLYON LİRA NET SATIŞ GELİRİ

30 Haziran 2014 tarihi itibarıyla açıklanan finansal sonuçlara göre Akçansa, yılın ilk yarısında 712 milyon lira net satış geliri elde etti. Altı aylık vergi öncesi dönem karı 169 milyon lira olarak gerçekleşen Akçansa, toplamda 138 milyon lira net kar elde etti.

''ODAK NOKTAMIZ: SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME''

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin (TÇMB) açıkladığı son rakamlara göre, 2014 Mayıs sonu itibariyle iç pazardaki büyüme ise yüzde 14 olarak gerçekleşti.

2014’ün ilk yarısını değerlendiren Gürdal, “2014’ün ikinci yarısında özellikle lider olduğumuz pazarlarda kentsel dönüşüm ve altyapı projelerinin Akçansa’yı olumlu etkileyeceğine inanıyorum” dedi.

''MÜŞTERİ ODAKLI İNOVASYON''

Global bir oyuncu olarak Türkiye ve dünyada aynı yenilikçi bakış açısıyla ilerlediklerini belirten Gürdal, “Çimento sektörüne, müşteriye değer yaratarak katma değeri paylaşabileceğimiz uzun vadeli bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Türkiye’de çok prestijli projelerde tedarikçi olarak yer alıyoruz. Akçansa’da son dönemde, bu pazarların ve bu projelerin ihtiyacı olan özel ürünleri ve hizmetleri geliştirmek üzerine yoğunlaştık. Katma değer yaratmak anlamında spesifik olarak o projede neye ihtiyaç duyuluyorsa o ihtiyacı tam olarak karşılayabilecek ürünü ve servisi geliştiriyoruz. Müşteri odaklı inovasyonlara yöneliyoruz. Bunun sonucunda, sektördeki liderliğimiz ve başarımız sürdürülebilir bir hal alıyor” şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat, bu yıl ilki gerçekleştirilen düzenlenen Altın Badem Ödülleri’nden ‘Yılın Kurumsal Şir

10 Ekim 2017


Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeyi hayata geçiren Hasanoğlu İnşaat

10 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.