Akdağ’dan New City Mağdurlarına Müjde!

Sağlık Eski Bakanı, Erzurum Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı Recep Akdağ karmaşık hale dönüşen New City mağdurlarının sorunlarının çözüme

06 Ekim 2015
Akdağ’dan New City Mağdurlarına Müjde!

Sağlık Eski Bakanı, Erzurum Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı Recep Akdağ karmaşık hale dönüşen New City mağdurlarının sorunlarının çözüme ulaştırılacağını açıkladı...

Bakan Akdağ, Kardelen TV’de yayınlanan, Matadorluğunu Deniz Gez’in yaptığı, Gazeteci Yazar Esat Bindesen ile İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’in Farklı Bakış Programında sorularını cevapladı.

Bir soru üzerine Bakan Akdağ, Erzurum’da New City mağdurları olarak bilinen iki bine yakın kişinin mağduriyetlerinin ortadan kaldırılacağı müjdesini verdi.

Bakan Akdağ, konuyu Başbakana ilettiğini, Sayın Davutoğlu’nun da konuya ilgi ile yaklaştığını ve TOKİ Başkanını konu ile alakalı olarak görevlendirdiğini belirtti.

Bakan Ağdağ şunları söyledi: “TOKİ Başkanı ile konu üzerinde görüşmelerimiz oldu. TOKİ Başkanı bir uzman görevlendirdi. Erzurum’a gelen TOKİ uzmanı ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, ben ve diğer yetkililer bir araya geldik. Yaptığımız görüşmede olumlu bir sonuç ortaya çıkmış oldu.

İşin başından beri konuyu çözmek için bir çaba içerisine giren Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen şu andaki New City mağdurları için yapılan mekanın az ilerisinde bir alanı tahsis edecek. TOKİ’de oraya mağdurlar için konut yapacak. Mağdurlar Müteahhit firmadan alacakları saklı kalmak üzere bu konutlara peşinat vermeden, çok cüzi miktarlarla aylık ödeme yaparak ev sahibi olacaklar. Ödemeler 20 yıla yayılacak ve konutlar bittikten sonra, insanlar konutlara yerleştikten sonra başlayacak.

Nev City mağdurları ile konuyu konuştuk. Toplantıya katılan mağdurların tamamı bize Allah Razı olsun dediler. Böylelikle vatandaşın bir mağduriyetini daha ortadan kaldırmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.