Akdeniz Sanayi Sitesi'nde 45 yıllık mülkiyet sorunu çözüldü

Antalya Kepez'de önemli bir imar gelişmesi yaşandı.

07 June 2021
Akdeniz Sanayi Sitesi'nde 45 yıllık mülkiyet sorunu çözüldü Antalya'nın Kepez ilçesinde yer alan Akdeniz Sanayi Sitesi'nin 45 yıldır süren mülkiyet sorunu çözüme kavuştu. 204 mülk sahibine tapuları dağıtıldı.

Düzenlenen tapu teslim törenine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada, "204 yeni tapuyu hak sahiplerine teslim ettik. Özlemle beklenen bu tapular 204 yeni iş yeri, 204 yeni ekmek kapısı demek" diye konuştu.

Akdeniz Sanayi Sitesi'nin Türkiye'nin en büyük sanayi sitelerinden birisi olduğunu belirten Tütüncü, "Antalya'nın da en büyük sanayi sitesi… Uzun yıllar geçmişi var. Bu sanayi sitesinin var olması ile ilgili çok büyük emekler var. Biz bu emeklere yeni emekler eklemek suretiyle, sanayi sitemizi daha da geliştirmek, daha da büyütmek üzere yıllar süren özverili bir çalışmayı sürdürüyoruz. Geldiğimiz nokta da, sanayi sitesinin tam da merkezinde imar ve mülkiyet sorunları olan çok önemli bir alanı, bu sorunlarından kurtarmak suretiyle şimdi esnafımıza 200'den fazla yeni tapu veriyoruz. Uzun yıllar uğraştık. Başkanımla uğraştık, esnaf arkadaşlarımızla birlikte çaba sarf ettik. Belediyedeki bürokrat arkadaşlarımızla çaba sarf ettik" ifadelerini kullandı.

YENİ İŞ YERLERİ YAPILACAK

Akdeniz Sanayi Sitesi'nde yeni iş yerlerinin de yapılacağı müjdesini aktaran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Akdeniz Sanayi'ye 200'den fazla yeni iş yerinin kazandırılacak olması, yeni bir sanayi sitesi eklenecek olması son derece özel, önemli, anlamlı bir iş… İnşallah bu müjdeyi ete kemiğe bürüyerek, binalar tamamlandığında esnafımıza yeni çalışma alanları sunduğumuzda, onların mutluluğunu yaşayarak daha farklı bir şekilde hissetmiş olacağız. Kepez Belediyesi, her zaman esnafının yanında… Kepez Belediyesi imar ve mülkiyet problemini çözmede, şehirciliğin önünü açmada usta bir belediye… Bugün burada bunu bir kez daha görmüş olduk. 200'den fazla yeni tapunun Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi'ne, çok değerli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

"BİZİM ADIMIZA ÇOK BÜYÜK MÜJDE"

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk ise 45 yıllık mülkiyet sorununun çözüldüğünü belirterek, "Bizden önceki yöneticilerimiz birebir bir mücadele vermişler ama bir türlü çözülememişti. Hakan başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte konuları masaya yatırdık ve başkanımız Akdeniz Sanayi Sitesi arazisi üzerindeki mülkiyet sorununu büyük bir gayret ve çabayla çözdüler. Oradaki gecekonduların mülkiyet sorununun çözüldüğü arazimize yaklaşık 200 civarında sanayi dükkanı yapacağız. Bu bizim esnaflarımız adına, oradaki çalışanlarımız adına çok büyük bir müjde… Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına bu mutluluğu, bu güzelliği esnafımıza, çalışanlarımıza yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum