‘Akıllı Evler’ Hayatınızı Pratikleştiriyor

Çoğu markalı konut perojelerinde kullanılan 'Akıllı Ev Teknolojisi' nedir? Günlük hayata ne gibi kolaylıklar sağlayabilir?

10 Eylül 2014
‘Akıllı Evler’ Hayatınızı Pratikleştiriyor

Çoğu markalı konut perojelerinde kullanılan 'Akıllı Ev Teknolojisi' nedir? Günlük hayata ne gibi kolaylıklar sağlayabilir?

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Akıllı Ev Teknolojisi, teknoloji çağının bulunmaz nimetlerinden biri, kulanım alanları ise her konuta göre farklılık gösteriyor. Bir düğme ile evinizi yönetebildiğiniz Akıllı Ev Teknolojisi ile ilgili herşeyi bu içerikte bulabilirsiniz.

AKILLI EV TEKNOLOJİSİ  NEDİR?

Akıllı Ev Teknolojisi, otomasyon teknolojisinin geldiği son aşamalardan biridir. Akıllı Ev Sistemleri, ev hayatını kolaylaştıran, güvenlik sağlayan, Nano teknoloji ev otomasyonu kontrol sistemidir. Yaşam alanlarında ideal konforu sağlarken, rutin gerçekleştirilen işlemleri kendiliğinden tekrarlamayı sağlar. Akıllı Ev Sistemleri kullanıcıya, aydınlatma kontrolünden ısıtma-soğutmaya, enerji sistemi kontrolünden perde-panjur sistemi kontrolüne ev içerisinde kontrol sağlamanız gereken her alana erişebilme imkanı sunar. Akıllı Ev Sisteminin en büyük özelliği ise taşınabilir ya da sabit bilgisayarlardan, tabletlerden hatta telefonlardan bile kontrolünün gerçekleştirilebiliyor olması. Ev içinde bir çok kumanda ile kontrol sağlamak yerine, görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazları kontrol etme rahatlığı akıllı ev teknolojisinin sağladığı bir standart olarak kullanıcıların karşına çıkıyor.

AKILLI EV TEKNOLOJİSİ NE GİBİ KOLAYLIKLAR SAĞLIYOR?

Evde kullanılan elektrik ve prizler akıllı ev teknolojisi sistemine bağlanarak bir düğme ile istenilen birçok işin aynı anda kontrol edebilmesini kolaylığı sağlıyor. Uzak bir yerde klima, fırın gibi elektronik cihazları çalıştırarak, eve ulaşıldığında istenilen sıcaklıkta kullanıma hazır bir ortama erişilmesini kullanıcılara sunuyor. Evin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolünü sağlanabileceği gibi, perdeleri ve panjurları kontrol ederek gün ışığından yüksek düzeyde faydalanılmasını sağlar.

akilli-ev-sistemleri

 

HIRSIZLARDAN KORUNUN

Ayarlanabilir sensörler ile enerji sarfiyatını önler, evden çıkarken her yeri tek tek kontrol etmenin kaygısını ortadan kaldırır tek düğme ile tüm kapıları ve elektrik cihazlarını kapatır. Açık kalan kapı ve pencereler için kullanıcıları uyarır. Uzun süreli seyahatleri bile tasarlayan sistemde, uzakta olduğunuz zaman düzenli olarak perde ve panjurları çalıştırarak, ışıkları açıp kapayarak belli aralıklarla yüksek sesle müzik çalarak siz evdeymişsiniz gibi davranır.

KONTROLLER ANAHTAR ÜZERİNDEN YAPILIYOR

Residence konut tiplerinin de vazgeçilmezi olan akıllı ev teknolojisinin en yüksek kullanıldığı konutlardan biri de ONS İncek Residence. Ons İncek konutları, solo yaşam konseptine getirdiği akıllı çözümler ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Akıllı ev teknolojisinin getirdiği manuel kontrol kolaylığının yanı sıra, ONS İncek Residence’de tüm kontroller anahtar üzerinden yapılabiliyor. Kablosuz sadeliği, kontrol esnekliği ve sınırsız senaryo planlaması seçenekleri ile yüksek standartta kullanılan akıllı ev teknolojisi, residence hizmetlerinin yanında konforunuzu düşünen akıllı bir eve sahip olma imkanı sunuyor. ONS İncek Residence, hiçbir ekstra bilgisayar bağlantısı gerekmeden kullanıcıların programlayabileceği bir sistem ile akıllı ev teknolojisinin standardını da zirveye taşıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat